ASTROLOJİ DERGİSİ

 

11 Eylül Öngörüleri

Bu yazıda 11 Eylül olayını öngören astrologlar tanıtılıyor.

 

 

 

Lynne Palmer · 11 Eylül Öngörüsü

Las Vegas’da yaşayan 1957 doğumlu astrolog Lynne Palmer 11 Eylül olaylarını en doğru şekilde öngören astrolog olarak biliniyor.

 

Lynne Palmer, 2000 yılının Temmuz ayında kitapçılara dağıtılan 2001 yılı almanağında 11 Eylül günü için kelimesi kelimesine şöyle yazmış “11 Eylül 2001 günü terörist saldırılardan kaçının...”

 

11 Eylül ile ilgili öngörü, kitabın 95. sayfasında sinemaya gitmek için en güzel günlerle borç para vermek için en kötü günler konularında verilen tavsiyelerin arasına gömülmüş. Bir başka sayfada ise terörist saldırıların olmasının en muhtemel olduğu günleri şöyle yazmış astrolog : 11-13 Eylül 2001.


Lynne Palmer aynı zamanda 1 Şubat 2003 tarihindeki Columbia Uzay aracının trajedisiyle ilgili astrolojik oluşumları da en doğru şekilde yorumlamasıyla bilinir. 2003 yılı için hazırladığı almanakta şöyle demiştir "1 Şubat 2003 günü hava yoluyla seyahatten kaçının". Aynı zamanda astrolog artan tehlikenin de altını çizmek istemiştir. 

 

Robert Zoller · 11 Eylül Öngörüsü

 

Çalışmalarında Ortaçağ astrolojisini kullanan tanınmış astrolog Robert Zoller 2000 yılının Ağustos ayında kendisinin hazırladığı Nuntius isimli aylık bülteninde 2001 yılı için şöyle demiştir: “Eylül ayından itibaren Batı bölgesinde tehlikeli bir döneme giriyoruz. Daha önceki Nuntius'ta da belirttiğim gibi Amerikan halkı için artan bir tehlike var ve bunun bölgesi Doğu deniz sınırı bölgesi. Bu tehdit teröristlerin planlarının cesaretiyle değil, Amerika’nın başarısızlığı ile ilgili olacaktır. Bunu yazdığım zamanlarda astrolojik yorumlara uygun olmadığım konusunda uyarılarla karşılaştım, bu yüzden uyarının dozunu biraz azalttım, fakat tekrar söylüyorum ki Temmuz Nuntius’da belirttiğim gibi eğer Amerika kifayetsiz bir şekilde davranmaya bir son vermezse, Usama bin Laden veya Saddam gibi maceracılara davetiye çıkartmış olacak. Bu bir uyandırma çağrısıdır. Yaşam tarzımız ve kültürel değerlerimiz (ve hayatlarımız) tehlike altındadır.  

 

“ Önümüzdeki 12 ay boyunca Ağustos 1999 güneş tutulmasının hissedildiği ülkelerde gerilim artacak, fakat Ağustos 2001’in sonunda tutulmanın etkilerinin görüleceği son 6 aylık döneme girilecek ve bu en kötüsü olacak.” “Büyük krizin yaşanacağı 2001 Eylül ayından sonra Amerika hiç bir zaman aynı olamayacak.”  

 

Jim Shawvan · 11 Eylül Öngörüsü

Astroloji öğretmenliği ve danışmanlık yapan Jim Shawvan öngörü tekniklerinde olduğu kadar taşınma (relocation) ve seyahat üzerine de uzmanlaşmış bir astrologdur. 

 

Astrolog, The Mountain Astrologer adlı derginin Nisan/Mayıs 2001 sayısında Başkan Bush’un anlaşmazlık içine düşeceği bölgeleri Afganistan ve Pakistan olarak belirtmiş ve “ani beklenmeyen bir şey olmak üzere” “sürpriz bir terörist atak ve bombalama” diyerek şöyle devam etmiş “pek çok uyarı işaretine rağmen iç savaşlar ve üçüncü dünya ülkelerinde anlaşmazlıklar genellikle yavaş yavaş oluşur, ancak geriye kalan tek süper güce de saldırıldığında tercih edilen yöntem hiç bir uyarı olmaksızın yapılan bir terörist saldırı olacaktır.” Shawvan ayrıca şunları da yazmıştır “Bush Afganistan’da ve Pakistan’da, belki her ikisinde de güç kullanmaya karar verebilir.”

 

En basit ifadesiyle Shawvan bu sonuçlara Bush için çıkartılan astrolojik haritalarda varlığını fazlasıyla hissettiren, kavga ve anlaşmazlık anlamına gelen  Mars’ı gözlemleyerek varmıştır. Ayrıca astro carto grafi haritasında Mars’ın izdüşümü Afganistan üzerinden geçmekteydi. Bu bilgilerin ışığında astrolog Amerika’nın Afganistan’la savaşma potansiyeli olduğuna karar verdi. Shawvan öngörülerini zihinsel egzersizler olarak değerlendirmekte ve şöyle demektedir “gerçeklerle ilgili bilginizi kullanırsınız ve parçaları bir araya getirirsiniz.”

 

Robert Hand · 11 Eylül Öngörüsü

 

Bir diğer ünlü astrolog Robert Hand psikolojik bir bakış açısından yola çıkarak olayla ilgili daha genel öngörülerde bulunmuş ve olayın cereyan edeceği zamanı  5 Ağustos 2001 ile 26 mayıs 2002 tarihleri arasında olarak belirtmiştir.

 

The Mountain Astrologer‘ın Ağustos/Eylül 2001 sayısında Robert Hand 2001-2002 yılı için Satürn-Pluto karşıtlığını ele almış ve özellikle Terazi ekinoksuyla veya Koç ekinoksuyla başlayan çeyreklere dikkat çekerek bu dönemlerde Amerikan ordusunun Orta Doğu ile ilintisi olacağına işaret etmiştir. Kıdemli astrolog “Sadece tek bir kişi saldırının gününü öngörmüştür o da Lyne Palmer’dır” demiştir “nasıl yaptığını bilmiyorum, olaylar kaotik gözüküyordu, ancak ben 11 Eylül’ü öngöremedim. Tekrar tekrar baktım fakat Lyne Palmer’ın o günü nasıl seçtiğini bilmiyorum.”  diye belirtmiştir.         

 

 

 

Gayatri Devi Vasudev · 11 Eylül Öngörüsü

Çalışmalarında Hint astrolojisini kullanan ve “The Astrological Magazine” dergisinin editörü olan Gayatri Devi Vasudev derginin Ocak 2001 sayısında gelecek yılın dünya olaylarını analiz ederken şöyle yazmış:

 

- Ay yılının yöneticisi olan Güneş  klasik çalışmalarda şöyle tanımlanabilir : Krallar kötü bir ruh hali içinde olacaklar, kendilerini yıkıcı saldırganlıkların, işgallerin ve bilinçsiz vahşetin içine sokacaklar. Güçlü kuvvetli okçular, kılıçlar ve sopalarla silahlanmış yöneticiler ülkeleri savaşla yok etmeye gidecekler.

 

- 9 Temmuz 2001 Jüpiter Aridra takım yıldızına girecek ve burada 17 Eylül 2001‘e kadar kalacak Bu dönemde belli bir dine veya mezhebe ait bir lider açığa çıkacak.

 

- 14 Eylül 2001’de Mars Rahu’ya karşıt açı yapacak bu durum nükleer felaketlere, gazla ilgili trajedilere, ateş patlamalarına işaret ediyor.  

 

- 22 Aralık 2001’de Mars geri giden Satürn ile açı yapıyor. Amerika Birleşik Devletleri Körfez’de veya civarında askeri bir hareketin içine zorla sokulabilir.       

 

Çeviren: Meltem Ersoy 

Kaynak: http://www.astrologyweekly.com