SEMBOLLER SAYFASINA DÖN

E

 

Eğilmek- Alttan almak anlamına gelir. Başkalarına ve özellikle belli bir kişiye daha fazla saygı göstermek gerekiyor.

 

Eğitmen- Rüya görenin bir parçası, içimizdeki bilgedir.

 

Ejderha- Mitolojik bir yaratıktır ve insanın kavrayamayacağı bir korkuyu ifade eder. Arketip olarak hesaplaşılması gereken bir güçtür.

 

Ekmek- Fiziksel olduğu kadar zihinsel gıdayı da sembolize eder. Bir başkasıyla ekmek paylaşmak kısa zamanda ödüllerin toplanacağı anlamına gelir.

 

Eko- Eko duymak, tekrar veya bitmesi gereken bir şeyin tekrarı konusunda uyarıdır.

 

El- El yukarıdan uzanırsa Tanrının yardım için uzanan elidir. Yorum bu olmasa da mesaj “yardım eli” ile ilgilidir.

 

El Çantası- Rüya görenin kişiliğini temsil eder. El çantası kaybetmek, rüya görenin gerçek duygularından koptuğunu ve bu nedenle kendisini güvensiz hissettiğini belirtir.

 

Eldiven- Mecazi anlamda belli bir durumun çok incelikle ele alınması gerektiğini gösterir. Eldiven giydiğini farketmek, rüya görenin bir durumdan hoşlanmadığını ve bu durumdan uzaklaşmak istediğini, “ellerini kirletmek” istemediğini ifade eder.

 

Elektrik- Rüyada elektrik değişik şekillerdeki enerjinin sizi çevrelediği ama kullanırken dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Çevrenizde elektriklenme yaratacak insanlara dikkat edin.

 

Elma- Bu meyva iyileşme ve sağlık demektir. Ayrıca cinsel iştahı belirtir.

 

Engel- Rüyada engel görmenin anlamı açıktır. Önünüzde dikkate alıp, kabul ederek veya çevresinden dolaşarak çözümlemeniz gereken bir engel vardır.

 

Erik- Rüyada erik ideal şartları belirtir.

 

Erkek- Bir kadının rüyasında, tanımadığı bir erkek, genellikle animusudur. Eğer erkek korku uyandırıyorsa, acımasız güç ve erkeksi özellikleri sembolize eder. Bir erkeğin rüyasında görenin bir özelliğini temsil eder.

 

Erkek Çocuk- Bir erkeğin rüyasında erkek çocuk, rüya görenin kendisini olduğunu zannettiği veya olmak istediği şekliyle yansıtır. Bir kadının rüyasında erkek çocuk oğlu veya animusunun genç halidir.

 

Erkek Kardeş- Rüya gören erkekse, erkek kardeş rekabet veya bir başkasına duyulan kardeş sevgisi olabilir. Bir kadının rüyasında, erkek kardeş, kardeşi dışında bir erkekle platonik arkadaşlığı temsil eder.

 

Erzak Odası- Düşünce kaynağı olarak sizi güçlendirecek duygusal rezervleri temsil eder.

 

Esinti- Değişim rüzgarlarının hayatınıza yenilikler getirmesini bekleyin.

 

Esnemek- Rüyada esnemek sıkıcı bir durumdan kurtulmanız gerektiğini belirtir.

 

Eşek- Toplumda ve rüyada aptal duruma düşmeyi ifade eder. Aptal duruma düşmekten kaçının. Ayrıca başkalarının yükünü üstlenmeyin çünkü kıymetini bilmezler.

 

Eşek Arısı- Eşek arısı tarafından sokulmak etrafta düşman olduğu konusunda uyarıdır.

 

Eşya- Kişilik unsurlarını ve kişisel eşyaları temsil eder.

 

Et- Çiğ et hayatın bedensel ve temel yönünün incelenmekte olduğunu gösterir. Asılmış bir leş ümitsizlik ve bazen hastalık anlamına gelir.

 

Et Yemek- Rüyada et yemek başkalarının fikirlerini özümsemeyi gösterir.

 

Ev- Ruhun evini sembolize eder. Rüya görenin bildiği tüm evlerin karışımıdır. Evin üst bölümü zeka ve hedefleri temsil eder; odalar hayatın değişik yönleriyle bağlantılıdır. Örneğin kiler korku ve yarı unutulmuş gerçeklerin gizlendiği bilinçaltının derinliklerini temsil eder.

 

Evimiz- İnsanın kendi evini görmesi aile içinde korunma ve rahatlık ihtiyacı gösterir.

 

Eyer- Eyer üzerinde oturmak size kontrolün elinizde olduğunu ama gitmeniz gereken yönü iyi saptayamazsanız herşeyi kaybedebileceğinizi söyler.

  BAŞA DÖN