Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NİSAN 2017 – DİNLEMEK: İLETİŞİMDE HASSAS KONU

Misty Kuceris ©2017

 

 

Nisan 2017’nin önemli astrolojik enerjileri:

* 2 Nisan’da geri giden Venüs tekrar Balık burcuna girecek. Venüs 4 Mart 2017’de geri gitmeye başlamıştı,  15 Nisan’da ileri hareketine başlamak üzere duracak. Yay’daki Satürn 6 Nisan’da geri hareketine başlamak üzere duracak,  25 Ağustos 2017 tarihine kadar geri harekette kalacak.

* Boğa burcundaki Merkür 9 Nisan’da geri hareketine başlamak üzere durağanlaşıyor. 3 Mayıs’a kadar da geri hareket ediyor.

* 11 Nisan’da Koç’taki Güneş ile Terazi’deki Ay Dolunayı meydana getirecek.

*  15 Nisan’da Balık’taki Venüs ileri gitmek üzere durağanlaşacak. Venüs 4 Mart 2017’de geri gitmeye başlamıştı. 2 Nisan’da geri giden Venüs tekrar Balık burcuna girmişti.

* Oğlak’taki Pluto 20 Nisan’da geri harekete başlamak üzere durağanlaşacak. 28 Ekim’e kadar geri hareket edecek.

* 20 Nisan’da geri hareket eden Merkür tekrar Koç’a girecek. 9 Nisan’da Boğa’da geri harekete başlayacak. 3 Mayıs’a kadar da geri hareket edecek.

* 26 Nisan’da Boğa’daki Güneş ve Ay’la Yeniay meydana gelecek.

 

 

Nisan ayında iki temel temanın öne çıktığı görülmektedir. İlk tema, iki üçlü seriyi başlatan Merkür tarafından oluşturulmuştu. Birisi 26 Mart 2017’de ve diğeri 29 Mart 2017’de meydana geldi. Diğer temayı Ceres oluşturdu, çünkü Nisan ayına Pluto ile üçgen açı yaparak başladı ve Ay Düğümleri aksına kare açı yaparak ayı tamamladı.

 

Üçlü seri, hızlı hareket eden bir gezegenin geri hareketiyle aynı açıyı üç kez yapmasını belirtmek için icat ettiğim bir terimdir. 26 Mart’ta Merkür’ün ileri hareket ederken Uranüs ile oluşturduğu kavuşum ile ilk üçlü seri gerçekleşti. İkinci üçlü seri 29 Mart’ta Merkür ileri hareketteyken Satürn ile üçgen açı yaptığında oluştu. Merkür’ün bu iki üçlü serisinin etkisi 26 Mart’tan 11 Mayıs’a kadar yani Merkür Satürn ile üçüncü üçlü seri açısı olan üçgen açıyı oluşturuncaya kadar sürecektir. Bunun anlamı Merkür 9 Nisan’daki geri hareketine başlamadan önce, geçen ayın sonunda geri hareket enerjisini hissetmeye başladınız ve 3 Mayıs’ta Merkür ileri hareketine başlasa bile bu enerjiyi 11 Mayıs'a kadar hissetmeye devam edeceksiniz demektir.

 

Bu üçlü serinin asıl enerjisi ve Merkür'ün Nisan ayı boyunca geriye doğru hareketi, hedeflerinize ve iletişim tarzınıza odaklanmanız gerektiğini ifade eder. İnsanların iletişim tarzınızı kabul etmeleri genellikle ihtiyaçlarınızı ifade edebildiğiniz anlamına gelir. Ancak, iletişim tarzı, aynı zamanda başkalarının söyleyeceklerini nasıl dinlediğiniz anlamına da gelir.

Bu ay için önemli bir tema, başkalarıyla önemli konuları tartışırken kritik dinleme tekniklerini kullanmaktır. Ve kritik dinleme teknikleri demek, başkalarından bilgi almak, söylediklerini anlamak için ya da konu ile ilgili olarak aynı fikirde olmadığınızda uygun soruları sormak; Ve nihayet elde ettiğiniz bilgilere dayanarak kendi kararınızı vermektir.

 

2 Nisan'da Ceres’in Pluto'yla üçgen açı oluşturması ve ay sonunda Ay Düğümleri aksıyla kare açı yapacak olması bu ay için uzlaşmanın başka bir tema haline geleceğini gösterir. Mitolojide Ceres, çocuğunu yeraltı tanrısı Pluto’ya kaptıran anne olan dünya tanrıçasını temsil eder. Kayıplarının acısını çeken Ceres, dünyadaki tüm mahsulü harap edecek ve sonunda tüm insanlığı öldürebilecek kadar dünyayı soğutur. Ceres kızının dünyaya geri dönmesine izin vermesi için tüm tanrıların başı olan Zeus'a gider Zeus bir kişinin yeraltına girdiğinde bir daha çıkamayacağını söyler.  Bununla birlikte, insanların hayatta kalamayacağı kadar soğuk bir dünya ile karşı karşıya kalan Zeus ve Ceres anlaşmaya varır. Dünyada bir yerde ürünlerin büyümesi ve hasatı için en az altı aylığına kızın geri gelmesine izin verir.  Bu efsanenin en büyük dersi, sizin için önemli olan şeyleri anlayarak, hayattaki hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak uzlaşma yolunu bulmanız gerektiğidir.

Bu duruma geri giden Venüs’ün Balık burcuna tekrar girmesi yardımcı olur.  Venüs geri giderken, harcamalarınıza ayak uydurabilmeniz için finansal durumunuzu gözden geçirmeniz gerekebilir. Ayrıca eski ilişkilerin yeniden gündeme geldiği de görülebilir. Venüs Balık burcuna tekrar girdiğinde, başkalarıyla iletişimden kaçma eğiliminde olabilirsiniz. Bu durum başkalarının acılarına aşırı duyarlı olmanız sebebiyledir. Ancak ilişkilerinizde merhametli olursanız, onların acılarının sizi fazla etkilemediğini göreceksiniz. Etkilenmek yerine onlara yardımcı olabildiğinizi göreceksiniz. Daha da önemlisi aynı şeyi kendi hayatınıza da uygulayabilirsiniz. Başkalarının sizin koşullarınıza merhamet göstermelerine izin verirseniz zor durumlara girmenize gerek kalmayacaktır. İnsanlar size destek olacaktır.

 

4 Nisan’da Mars ve Jüpiter 150’lik açı yaptığında her şeyi dikkate almadan acele hareket etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu durumda Mars’ın Boğa burcunda olması iyidir. Mars Boğa’da olduğunda sınırların önemini anlarsınız. Durumlara çok daha yavaş yaklaşırsınız. Durumlara yavaş yaklaşmanız, sizi daha sonra pişman olacağınız ciddi hatalar yapmaktan alıkoyar.

 

Mars'ın Pluto'yla üçgen açı oluşturduğu 5 Nisan'da önemli ayrıntılara odaklanmanın kolaylaştığını göreceksiniz. Hedeflerinize başarıya ulaşabilecek şekilde yaklaşabilirsiniz. Aynı zamanda, uzlaşma temasını akılınızda tutun. Başkaları ile işbirliği yapmadan hedeflerinize ulaşabilirsiniz, ancak uzun vadede size yardımcı olabilecek kişileri de kendinizden uzaklaştırma ihtimaliniz vardır.

 

6 Nisan’da Satürn geri gitmek için durağanlaşacak ve 25 Ağustos’a kadar geri harekette kalacaktır.

 

Satürn geri giderken, halsizlik hissetme eğilimi vardır. Sanki etrafınızdaki dünya yavaşlamış gibidir. Gerçekten bilinçli bir düşünce değil, insanın hayata yaklaştığı bir yoldur. Bilinçaltı seviyesinde, yaşadığınız bazı "kurallar" ı yeniden değerlendirirsiniz. Günlük yaşantınızda daha az çaba harcamanıza yardımcı olacak bazı değişiklikleri yapma zamanının geldiğini hissedebilirsiniz.   Ceres'in temel temasıyla, Merkür Satürn’le üçgen oluşturduğunda, gerçekten günlük rutini gözden geçirmeniz ve alışkanlıklarınızın başarı yolunuzu engelleyip engellemediğine bakmanız gerekir. Ayrıca başkalarının söylediklerini de dikkate almanız gerekir.

 

Dünyasal seviyede Satürn, bir ulus ya da bir organizasyonu yöneten kuralları ve düzenlemeleri temsil eder. Satürn geri giderken çok kısıtlayıcı görünen kuralların çoğunu kaldırma arzusu vardır. Bu sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, Avrupa Bölgesi'nde de bazı kanunları etkileyebilir. Ceres'in teması olan bu ayda, bu kural ve düzenlemelerin birçoğu iklim değişikliği ile ilgili olarak çevresel kuralların düzenlenmesini içerebilir.

 

8 Nisan’da geri giden Satürn ile geri giden Venüs arasında kare açı oluştuğunda maddi konularda çok dikkatli olmak gerekir. Ayrıca, uzun vadeli projeler konusunda da çok temkinli olunmalıdır. Çünkü bu projelerin hayata geçirilmesi için uygun zaman değildir. Bunun yerine, şu anki projeleri ele alıp, belirlediğiniz hedefleri yeniden değerlendirmenin tam zamanıdır. Venüs'ün ileri harekete geçtiği 15 Nisan'da başarılı olabilmek için bu hedefleri değiştirmeniz gerekebilir.

 

9 Nisan'da, Boğa’daki Merkür durağandan geri harekete başlıyor. 3 Mayıs'a kadar da geri hareketine devam edecek.

 

29 Mart’ta başlayan Merkür üçlü serisi ile birlikte, aslında Merkür’ün geri girmeye başladığını hissedersiniz. Şimdi Merkür gerçekten geri hareketine başladı. Boğa burcundaki Merkür’ün gerilemesi ile enerjinizin çoğunun mali refahınız ve diğerleriyle olan ilişkileriniz için harcanması gerekebilir. Kendi fikirlerinize daha fazla inançla devam etme eğilimi nedeniyle, uzlaşmak daha da zorlaşabilir. Başkalarının söyleyeceklerini dinlemek yerine, kendi inanç sistemleriniz için savaşmanız gerektiği hissine bile kapılabilirsiniz. Bilinçaltınızdan gelen bir istekle, kendi ihtiyaçlarınızı karşıladığınızdan emin olmak istersiniz. İhtiyaçlarınızla ilgilenmenizde fayda vardır. Aynı zamanda, başkaları ve hayatınızın değeri konusu sizin için önemli olacaktır.

 

10 Nisan’da Dolunaydan önce Ceres ile Mars ile kavuşuyor. Pluto gibi Mars da yeraltı tanrısının bir sembolüdür.  Bu nedenle 2 Nisan'da Ceres Pluto ile üçgen açı oluşturduğunda  gerçekleşen olaylar yine bugün tekrarlanıyor gibi hissedebilirsiniz. Belki de sanki önemli bir şeyiniz sizden alınıyormuş gibi hissedip haklarınız için savaşmak zorunda kaldınız. Ve belki de böylece uzlaşmanın önemini anlamış oldunuz. Boğa’daki Ceres ve Mars'la, her şeyi kendinizin yapması gerektiği gibi hissedebilirsiniz. Ancak bu mutlak doğru değildir. Diğer kişinin söyleyeceklerini dinlerseniz, ikinizin de aynı amaca yönelik çabaladığını görebilirsiniz. Veya karşıdakini dikkate almasanız da, ikinizin de bir durumu iyileştirebileceğini ve başarı sağlayabileceğinizi görebilirsiniz.

 

11 Nisan’da Koç’taki Güneş ve Terazi’deki Ay’ın meydana getirdiği Dolunay’da, çok dikkatli olmak gerekir. Bu Dolunayda, geri giden Jüpiter, Uranüs ve Pluto arasında bir öncü T-kare açı kalıbı oluşmaktadır. Güneş Uranüs ile kavuşmakta, Jüpiter ile karşıt açı ve Pluto ile kare açı yapmaktadır.  Ay Jüpiter ile kavuşmakta, Uranüs ile karşıt ve Pluto ile kare açı yapmaktadır.

 

İleri gitmek istersiniz fakat nasıl gideceğinizi bilemezsiniz. Hayatınızda beklenmedik durumlar meydana gelebilir. Bazı durumlarda kendinizi stresli hissedebilirsiniz. Ayrıca sanki başkalarının hayatını kontrol edebilecekmiş gibi hissedebilirsiniz ve fakat yapmıyorsunuz gibi. Duygusal olarak diğer insanlarla çalışmak istersiniz, ancak onlara güvenip güvenmediğinizi bilemeyebilirsiniz. Tutarlı olmayabilirler. Söyledikleri gibi davranmıyor olabilirler.

 

Yine de Ay Terazi’deyken, her şeyi kendiniz yapamayacağınızı anlamalısınız. Hedefleriniz konusunda başarılı olmanıza yardımcı olacak ittifaklar kurmanız gerekir. Risk almak gerekebilir, ayrıca başkalarını da dışlamamalısınız.

 

Ceres ile Mars’ın dün kavuşum yapmasına rağmen, bu açının etkisi Dolunay sırasında da devam eder. Bu, çabalarınızda veya başarılı olma mücadelenizde size destek olacak insanları  bulma isteğinizi de güçlendirir. Başarı için uzlaşmak çok önemlidir.

 

15 Nisan’da Balık’taki Venüs ileri hareketine başlamak üzere durağan duruma geçer. 4 Mart’ta Koç’tayken geri harekete başlamıştı. Ayrıca 3 Ocak 2017'den 3 Şubat 2017’ye kadar Balık burcundaydı.

 

Venüs Balık burcunda geri hareketteyken, sadece dünyadan çekilmek istediğinizi hissettiniz. Aynı zamanda, yaşamdaki bazı durumlara merhametle yaklaşmanın önemini anladınız. 2 Nisan’da Venüs Balık burcuna tekrar girerken, Kayron ‘la bir kavuşum yapmak üzere ilerliyor. İleri harekete döndüğünde, Kayron ile 23 dakika kadar sonra kavuşacaktır. Ancak tam kavuşumdan önce Venüs uzaklaşmaya başlar. Duygusal ya da maddi bir durum nedeniyle acı hissetmeniz mümkündür. Ancak böyle bir acı tezahür etmeyebilir de. Çünkü belki de soruna nasıl yaklaşacağınız ve düzelteceğiniz konusundaki anlayışınız artmış olabilir. Veya belki de bu geri gidiş süresini diğer insanlarla olan ilişkilerinizi veya finansal durumunuzu nasıl geliştireceğinizi anlamak için kullandınız. İyi haber şu ki hayatınızla devam edip ilişkilerinizi ve finansmanınızı geliştirebilirsiniz.

 

16 Nisan’da Mars Kayron ile 60’lık açı yapacaktır. Bu şifa bulmak için uygun bir gündür. Canlılığınız artar. Daha enerjik olursunuz. Hayatınızda ilerleme kaydedebilirsiniz. Hiçbir şeyin sizi yolunuzdan almasına izin vermezsiniz. Ayrıca, şifa bulabileceğiniz kişisel ilişkileriniz kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

 

17 Nisan’da Mars geri giden Satürn ile 150’lik açı yaptığında kendinizi sinirli hissedebilirsiniz. Harekete geçmek istemenize rağmen diğer insanlar sizin yolunuzda duruyormuş gibi hissedebilirsiniz. Önünüze çıkan bu engellerden hoşlanmazsınız. Ancak, Boğa’daki Mars'la, herhangi bir eylem yapmadan önce ne yapmanız gerektiğini anlamanız sayesinde, bu engellerden kurtulabilirsiniz. Ancak meselelere öfkeden ziyade sevgiyle yaklaşmanız sayesinde  diğer insanların bu engelleri kaldırmalarını sağlayabilirsiniz.

 

19 Nisan’da Güneş Boğa burcuna girdiğinde maddi durumunuz konusunda daha olumlu hissetmeye başlarsınız. Çünkü geri giden Merkür gece yarısından hemen sonra Güneş ile kavuşacaktır. Şimdi, özellikle maddi durumunuzla ilgili sorumluluklarınızı gözden geçirmenin tam zamanıdır. Ayrıca, bütçenizi yeniden değerlendirme ve tüm mali konuları gözden geçirme konusunda iyi bir gündür.

20 Nisan'a kadar Pluto geri harekete başlamak üzere durağanlaşır ve daha sonra gün içinde Merkür Koç’a geri girer. Pluto 28 Ekim 2017’ye kadar geri harekette kalacaktır. Çoğu insan 20 Nisan’da geri harekete başlayacak olan Pluto'nun enerjisini hissetmeyecektir.  Ancak sadece sanki işler yavaşlarmış gibi hissedebilirsiniz. Pluto geri hareketteyken bilinçaltı motivasyonlarınızı incelemek için iyi bir zamandır.  Ayrıca, bazı şeylerin sizin için neden önemli olduğunu anlamaya çalışmak için de iyi bir zamandır.

 

Günün ilerleyen saatlerinde geri giden Merkür Koç’a girdiğinde biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.  Merkür ilk defa 13 Mart’ta Koç’a girdi ve 31 Mart’a kadar Koç’ta kaldı. 9 Nisan’a kadar Boğa’da geri hareketteydi.

 

Geri giden Merkür Koç’a girdiğinde düşünmeden meselelerin içine kendinizi atabilirsiniz.  Hayatınızdan bir şeyler atmak isteyebilirsiniz.  Sonradan pişman olabileceğiniz ve sonuçlarını dikkate almadığınız riskler almak isteyebilirsiniz.  Fakat bu ayın teması kritik dinleme becerilerini kullanarak, başkalarının söylediklerini anlayabilmek ve uzlaşma gerektiğini fark edebilmektir. Hatta bazı eski ittifakları yenilemek isteyebilirsiniz.

 

21 Nisan’da Mars İkizler’e girecek ve birkaç dakika sonra Venüs geri giden Satürn ile kare açı yapacaktır.  Mars İkizler'de olduğunda çok fazla konuşabilir ve sözlerinize pek dikkat etmezsiniz.  Yine de Venüs geri giden Satürn ile bir kare oluşturduğunda, başkaları yaptıklarınızı eleştiriyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu gün, kelimelerinizi dikkatle seçmeniz gereken bir gündür. Pişman olacağınız bir şey söylemek istemezsiniz. Aynı zamanda, başkaları dinlemek istemiyorsa eğer onları hayal kırıklığına uğratmak istemezsiniz. Enerjiyi şu şekilde kullanın: İnsanlar dinlemeye istekli değilse, sessiz kalın ve düşüncelerinizi kendinize saklayın. Eğer size ne yapılacağını söylemeye çalışıyorlarsa, sözlerine dikkat edin, ancak önerilerde bulunmayın. Kendi bilgilerinizi ve bunların kendi ihtiyaçlarınıza nasıl uyduğunu düşünün. Bunu yapabiliyorsanız, başkalarını dışlamadan kendi çözümlerinizi ortaya çıkarmanın bir yolunu bulacaksınız.

 

21 Nisan günü daha sonra Ceres, Kayron'a bir altmışlık açı oluşturduğunda ve aslında kimsenin sizi dinlemek istemediği gibi yalnız hissetmekten kurtulmanın yollarını bulabileceğinizi de gösterir. Çok fazla beklediğinizin fark edersiniz. Ceres Boğa’ya girdiğinde her şeyi kendi başınıza yapmak zorunda olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak Balık'taki Kayron ile başkalarına ulaştığınız takdirde dünyada yalnız olmadığınızı göreceksiniz.

 

23 Nisan’da Mars Ay Düğümleri aksına kare açı ve günün ilerleyen saatlerinde de Ceres geri giden Satürn ile 150’lik açı yapacaktır. Mars Ay Düğümleri aksına kare açı yaptığında  geleceğinize doğru ilerlemek ve geçmiş idealleri kullanmak arasında dengeyi bulmanız gerekebilir. Başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz temelleri oluşturabileceğinizi anlamak önemlidir.

Günün ilerleyen saatlerinde Ceres geri giden Satürn ile 150’lik açı yaptığında başarılı olmak için belki de bazı tavizler vermeniz gerektiğini anlarsınız. Geçmişin anlaşılması önemlidir, ancak ilerlemenizi engelleyen geçmiş durumlara tutunamayacağınızı da fark etmeniz gerekir. İşte bu yüzden bugün dengeyi kurmak çok önemlidir.

 

Merkür 24 Nisan'da Satürn'le bu üçlü serinin ikinci üçgen açısını oluşturuyor ve her iki gezegen de geri hareket ediyor. 29 Mart'ta ilk üçgen açıyı oluşturduklarında, her iki gezegen de ileri hareket ediyordu. Merkür ileri harekete geçtiğinde üçüncü üçgen açıyı oluşturacak ve Satürn 11 Mayıs'ta geri gitmeye başlayacaktır.

 

Bir kez daha iletişim tarzınıza odaklanmak önemlidir. Belki 29 Mart'ta aldığınız bilgilerle sorumluluklarınızı inceleyebilir ve günlük rutininizin sizi başarıya yakınlaşıp yakınlaştırmadığını belirleyebilirsiniz. Veya belki Mart ayı sonlarında çok fazla şey söyleyerek yanlış anlaşılmış olabilirsiniz şimdi geri dönerek bunu düzeltebilirsiniz.

 

Eğer hedefler belirlemek ve bir başarı yolu geliştirmek için Satürn'ün enerjisini kullandıysanız, şimdi bunları gözden geçirip hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı görebilirsiniz. Veya belki de belirlediğiniz kilometre taşlarını yeniden değerlendirmeniz ve bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Son olarak 11 Mayıs'ta bu açının son kez gerçekleşmesi ile doğru yolun hangisi olduğunu anlayacaksınız.

 

26 Nisan'da Boğa burcundaki Güneş ve Ay ile yeni ay meydana gelecektir. Hayatınızda neyin önemli olduğunu belirlemek için harika bir zamandır. Neye değer verdiğinizi anlamak için zaman ayırabilir ve değer sistemlerinizi günlük rutininizde uygulayabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz kişilere minnettarlığınızı gösterebilirsiniz.

 

28 Nisan’da Venüs Koç burcunda ileri hareket ediyor ve geri hareketteki Merkür Uranüs ile üçlü serinin ikinci kavuşum açısını yapıyor.

 

Venüs ilk önce 3 Şubat 2017’de Koç burcuna girmişti ve 4 Mart’ta da geri gitmeye başlamıştı. 2 Nisan 2017’de geri giderken Balık burcuna girdi ve 15 Nisan’da burada ileri hareketine başladı. Şimdi Venüs ileri giderken tekrar Koç burcuna girdi.

 

Venüs Koç burcunda rahat olmasa bile, Venüs’ün Koç’a girmesine memnun olabilirsiniz. Venüs, özellikle geri harekette ve Balık burcunda bulunduğunda, dünyadan çekilmek isteyip istemediğinizi sorguluyordunuz. Acı çekme korkusuyla çok fazla insanla ilişki içinde bulunmak istememiş olabilirsiniz. Aynı zamanda, diğerleriyle olan ilişkilerinizde merhametin önemini öğrendiniz. Şimdi Venüs Koç'ta olduğu için kendi ihtiyaçlarınızı karşılama sırasının geldiğini  anlayabilirsiniz. Ayrıca başkalarını memnun etmek için bağımsızlığınızı bırakmanız gerekmez.

 

Geri giden Merkür Uranüs ile ilk kavuşum yaptığında iletişim yine çok önemli hale gelir. 26 Mart’ta bu üçlü seride ileri hareketteki Merkür Uranüs’le ilk kavuşumunu yapmıştı. Son olarak 10 Mayıs’ta Merkür ileri hareketteyken Uranüs’le son kavuşumunu yapacaktır. Merkür'ün Uranüs'le ilk kavuşumunu yaptığı Mart ayının sonunda yaptığınız çeşitli sohbetleri hatırlamak çok önemlidir. Belki de çok fazla şey söylediniz ve şimdi bundan pişmanlık duyuyorsunuz. Veya belki de sonunu düşünmeden hareket ettiniz ve şimdi bunların sonuçları ile karşı karşıyasınız.

 

Bununla birlikte, bu gün de olumlu olabilir. Koç’taki Venüs ve Uranüs ile kavuşan geri hareketteki Merkür ile başarınızı artıracak yeni planlar hazırlayabilirsiniz. Bu ayın teması hem iletişim hem de uzlaşma olduğuna göre, Mart ayından beri sizi rahatsız eden sorunlara yeni bir çözüm bulabilirsiniz.

Ceres, 29 Nisan'da İkizler burcuna giriyor. Ceres İkizler’de olduğunda, mevzuları diğer insanlarla tartışmak önemli olabilir. Çatışmaları tartışmadan ziyade konuşarak çözmek isteyebilirsiniz. Bir kez daha tema iletişim ve uzlaşmadır. Sadece sizin için önemli olan noktalarda ödün vermemeye özen göstermelisiniz.

 

Nisan ayı sona erdiğinde, Kayron geri giden Satürn ile bir kare oluşturuyor olacak ve Ceres, 30 Nisan'da Ay Düğümleri aksına bir kare açı yapacak. Geri giden Satürn ile Kayron’un kare açısı bugün işlerin yapılmasını zorlaştırabilir. Sanki çok yavaş hareket etmeniz gerekiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Çok halsizleşebilirsiniz. Sadece başkalarının sizi eleştirmesine veya enerjinizi çalmalarına izin vermeyin.

 

Bununla birlikte, Ceres günün ilerleyen saatlerinde Ay Düğümleri aksı ile bir kare oluşturduğunda, geçmiş ve gelecekteki ihtiyaçlarınız arasında bir denge kurabilirsiniz. Hayatta başarılı olabilmek için hangi konularda anlaşmaya varmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Yavaş hareket ederek, eleştiri çekmeyen değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca, hayatınızdaki diğer kişilerin desteğini sağlamak için güvenilir bir plan oluşturmak da önemlidir.

Misty Kuceris ©2017

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

 

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.