Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KASIM 2019  

Süreç Bilgisi

Kasım ayının önemli astrolojik enerjileri:

  • 8 Kasım 2019’da Oğlak’taki Satürn Balık’ta geri giden Neptün’le  60’lık açı yapacak. Bu açı üçlü açı serisinin son 60’lık açısı olacak. Bu açı ilk kez 31 Ocak 2019’da her iki gezegen de ileri giderken meydana gelmişti. 18 Haziran 2019’da ikinci kez meydana geldiğinde ise Satürn geri ve Neptün ileri gidiyordu.

  • 11 Kasım 2019’da Merkür transiti meydana gelecek.

  • 12 Kasım 2019’da Güneş Akrep ve Ay Boğa burcundayken Dolunay meydana gelecek.

  • 20 Kasım 2019’da Akrep’teki Merkür ileri gitmeye başlayacak. Merkür 31 Ekim 2019’da geri gitmeye başlamıştı.

  • 26 Kasım 2019’da Yay burcundaki Güneş ve Ay’la Yeniay gerçekleşecek

Misty Kuseris ©2019

2019 yılı Kasım ayında kendinizi bunalmış hissedebileceğiniz ve aldığınız tüm bilgileri nasıl kullanacağınızı bilemeyeceğiniz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. 31 Ekim 2019’da geri gitmeye başlayan Merkür 20 Kasım 2019’a kadar geri gidiyor olacak. Ancak Merkür’ün 14 Ekim 2019’da yapmaya başladığı üçlü açı serileri nedeniyle geri hareketin enerjisi zaten hissedilmeye başlanmıştı. Kasım ayı boyunca önemli iki astrolojik ve astronomik oluşum daha meydana gelecek. Bunlar Satürn’ün geri giden Neptün’le son 60’lık açısını yapması ve Merkür’ün tutulmasıdır. Bu Merkür tutulması bir Merkür transiti olarak adlandırılır. Bu ay aldığınız bilgiler çok önemli olacak. Ancak tüm bu bilgileri şu anda özellikle de Merkür Akrep'teyken anlamakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle hızlı kararlar almaktan ziyade geri çekilmek ve duyduklarınızı değerlendirmek daha önemli olacaktır.

 

1 Kasım’da Venüs Yay burcuna girdiğinde ruhsal gelişiminize odaklanabilir, sahip olduğunuz bilgiyi genişletmeye ve bu bilginin etik değerlerinize uyup uymadığını anlamaya çalışabilirsiniz. Gerçek bilgiye ulaşmak istediğiniz için ilişkilerinizi yeniden değerlendirmeye karar verip sizi anlayan bir ruh arkadaşı arayışına girebilirsiniz. Veya sizin gibi gerçekleri bulmaya çalışan başka kişilere ulaşmaya çalışabilirsiniz.

 

3 Kasım’da Venüs geri giden Kayron’la üçgen açı yaptığında çevrenizdeki dünyayı keşfetmenin çok şifa verici olduğunu göreceksiniz. Konfor bölgesinin ötesine geçmek ve ilişkileri ya da maddi konuları içeren bazı riskleri almak konusunda istekli olabilirsiniz.

Fakat 5 Kasım’da Venüs geri giden Uranüs’le 150’lik ve Mars Plüto’yla kare açı yaptığında fazla risk almamanız gerekir. Venüs geri giden Uranüs'le 150’lik açı yaptığında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başlar ancak bunlar tam olarak beklediğiniz şeyler olmayabilir. Hayatınızdaki insanlar size farklı belki de alışılmadık şekillerde tepkiler verebilirler. Yaşamınızda güvende olduğunu düşündüğünüz ilişkileriniz değişebilir veya güvenliğin azaldığını hissedebilirsiniz. Ayrıca şimdi inanç sistemlerinizi sorgulamanızı sağlayacak eski tanıdıklarınızla karşılaşabilirsiniz.

 

Mars Plüto’yla kare açı yaptığında başkalarının sizi bir şeyler yapmaya zorlamalarına izin vermemeniz önemlidir. Mars Terazi'de olduğundan onları memnun etmek isteyebilirsiniz. Ancak kare açı kendi inanç sisteminizi savunmanız ve başkalarının hayatınızı kontrol etmesine izin vermemeniz gerektiğini gösterir. Kişisel sınırlarınızı koruyarak diğer insanların yapmak istemediğiniz şeyleri yapmanız konusunda size baskı yapmalarını önleyebilirsiniz.

 

8 Kasım’da Satürn geri giden Neptün’le 60’lık açı yaptığından bu çok önemli bir gündür. Bu açı Satürn'ün Neptün’le yaptığı üçlü açı serisinin son açısıdır. Bu 60’lık açının ilk kez meydana geldiği 31 Ocak 2019’da her iki gezegende ileri hareketteydi. 18 Haziran 2019’da ikinci kez meydana geldiğinde ise Satürn geri ve Neptün ileri hareket etmekteydi.

 

Satürn geri giden Neptün’le 60’lık açı yaptığında gerçekçi hayaller kurulabilir. Satürn sınırların yaratılmasının yanı sıra iyi bir temelin gelişimini de temsil eder. Geri giden Neptün ise hayallerinizi ve özlemlerinizi anlamayı temsil eder. Bu iki gezegen 60’lık açı yaptığında hayallerinizi gerçekçi bir şekilde uygularken gerçekçi sınırları belirlemenin bir yolunu bulabilirsiniz. Ayrıca başkalarının sizi manipüle etmemesi için en iyi eylem planını da belirleyebilirsiniz.

 

Bugün Ocak 2019 ve Haziran 2019’da belirlediğiniz hedeflerin peşinden gitmeyi isteyip istemediğinizi düşünmek için iyi bir gün. Bu gün aynı zamanda yaşamınızın gidişatında maddi ve manevi ihtiyaçlarınız arasındaki dengeyi kurabilmek için gerekli değişiklikleri yapmanıza imkân sağlayacak bir gün. Bu dengeyi kurduğunuzda atılacak sonraki adımların neler olduğunu görebilirsiniz.

 

9 Kasım’da geri giden Merkür Plüto’yla 60’lık açı yapacak. Bu Merkür’le Plüton’un yaptığı ikinci 60’lık açı olacak. Bu açı ilk kez 19 Ekim 2019’da Merkür ileri giderken ve üçüncü kez 3 Aralık 2019’da Merkür yine ileri giderken meydana gelmişti.

 

Geri giden Merkür Plüto’yla 60’lık açı yaptığında hayatınızdaki önemli konulara odaklanabilirsiniz. Bu durum özellikle bu açının ilk kez meydana geldiği 19 Ekim’de geçerliydi. Şimdi Merkür geri gidiyor olsa da takip etmek istediğiniz istikametin bir anlamı var. Bazı şeyleri başarabilecekmiş gibi hissedebilirsiniz. Ancak herhangi bir eylem yapmak için üçüncü kez bu açının ortaya çıkacağı 3 Aralığa kadar bekleyin.

 

11 Kasımda gerçekleşecek olan Merkür transiti bir Merkür tutulması olarak kabul edilir. Bu en son 9 Mayıs 2016'da gerçekleşmişti. Bir sonraki Merkür transiti ise 13 Kasım 2032'ye kadar gerçekleşmeyecek.

 

Merkür transiti söz konusu olduğunda tarif edemediğiniz ancak hissedebildiğiniz bir alt enerji akışının olduğunu fark edebilirsiniz. Yayılmakta olan çok fazla bilgi olabilir ancak bunlar anlaşılamaz. Bu özellikle şimdi yani Merkür Akrep burcunda geri gittiği ve Ay bu transit sırasında geri giden Uranüs’le kavuşacağı için geçerlidir.

 

Çok fazla bilgi yayılsa da insanlar sırları saklarlar. Çok fazla açığa vurmazlar. Haberler konuşma seslerinden ziyade cırcır böceği sesi gibidir. Tüm bu gürültü içinde insanların söylediklerini anlamak için onları dinlemelisiniz. Hem sözlerini hem de yaptıklarını dikkate almalısınız. Değerlerinize sadık kalmalı ve korkunun sizi herhangi bir karara yönlendirmesine izin vermemelisiniz. Gerçeği çok yakında göreceksiniz. Belki de Merkür'ün ileri gitmeye başlamasıyla yani bu ayın sonuna kadar olan sürede.

 

Daha kişisel anlamda bu bir manevi aydınlanma günü olabilir. Akrep burcunda geri giden Merkür iç gözlem için çok güçlü bir yerleşimdir. Sessiz olmak için zaman ayırırsanız aslında bilinçaltı aklınıza ulaşabilir ve gerçek ihtiyaçlarınızı anlayabilirsiniz. Hayatınızla birlikte ilerlemenizi engelleyen tüm korkularınızı bile bırakabilirsiniz. Ve eski korkularınızı salıverirken varlığınız boyunca dalgalanan muazzam bir şifa enerjisi ile karşılaşabilirsiniz.  

12 Kasımda Dolunay meydana geldiğinde yolunuza çıkan korkulardan kurtulmanın ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Akrep'teki Güneş ve Boğa'daki Ay'la bilinçli aklınıza ulaşmaya devam edebilecek ve gerçek ihtiyaçlarınızı anlayabileceksiniz. Satürn Ay'a üçgen ve Güneşe 60’lık açı yaptığında güçlü bir temel oluşturmanın hayatınızda daha fazla güvenlik sağladığını fark edeceksiniz. Ve Neptün Güneş’le üçgen ve Ay'la 60’lık açı yaptığında hayallerinizin ve özlemlerinizin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.

 

Gün ilerlerken Mars Jüpiter’le 60’lık açı yaptığında ve yaşamınızla birlikte ilerlemenin ve geçmiş korkuları bırakmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlarsınız. Genellikle Merkür’ün geri gittiği dönemde veya Dolunay döneminde yeni bir şeye başlanmaması konusu astrolojik olarak öğretilir. Ama bazen başka seçeneğiniz olmaz ve yeni bir şeylere başlamanız gerekebilir. Merkür’ün bu geri hareketinde gerçekleştireceğiniz herhangi bir yeni eylem olumlu sonuçlar doğuracak. Çünkü yeni eylemi uygulamak için bazı eski tutumlarınızı serbest bırakacaksınız.

 

13 Kasım’da geri giden Merkür Satürn’le ikinci 60’lık açısını ve günün ilerleyen saatlerinde de geri giden Neptün’le ikinci üçgen açısını yapacak. Böylece bugün Merkür’ün iki üçlü açı serisi meydana gelecek.

 

Geri giden Merkür Satürn’le 60’lık açı yaptığında bu 60’lık açı serisinin ikinci açısı olacak. İlk açı 14 Ekim 2019’da Merkür ileri giderken meydana gelmişti. Bu 60’lık açı son kez 30 Kasım 2019’da hem Merkür hem de Satürn ileri giderken meydana gelecek.

 

Geri giden Merkür Satürn’le 60’lık açı yaptığında konular üzerine odaklanmak daha kolay olacak. Bugün yaptığınız şey üzerinde etkisi olan olayların yanı sıra önemli olayları da hatırlayabilirsiniz. Yeni bir problem yaratmak istemediğiniz için sözlerinizde dikkatli olabilirsiniz. Ekim 2019’da yeni projelere başladıysanız bu projeleri ele alıp başarısını artırabilirsiniz. Aynı zamanda tüm detayların uygun olduğundan emin olmak için bu projeleri tamamlamadan önce 30 Kasım'a kadar bekleyebilirsiniz.

 

13 Kasımda geri giden Merkür geri giden Neptün’le üçgen açı yaptığında bu açı serisinin ikinci açısı olacak. İlk açı 15 Ekim 2019’da Merkür ileri giderken meydana gelmişti. Son kez ise 28 Kasım 2019’da hem Merkür hem de Neptün ileri giderken meydana gelecek.    

Geri giden Merkür Neptün’le üçgen açı yaptığında hayallerinizi anlamak ve durumlara yaratıcı bir bakış açısıyla yaklaşmak isteyebilirsiniz. Ayrıca bir sanatçıysanız eğer evrensel ruhla bağlantı kurmak ve bunu yaratıcı çalışmalarınıza yansıtmak için de harika bir zaman dilimidir.

 

Geri giden Merkür Neptün’le üçgen açı yaptığında gerçekçi olmak daha zor olabilir. Ruhsal doğanızla uyumlu olmak istediğiniz için olayları gerçekçi bir bakış açısıyla göremeyebilirsiniz. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey herhangi bir sözleşme imzalamamanızdır. Bazı önemli ayrıntıları kaçırabilir ve tüm gerçekleri dikkate almadığınızı fark edebilirsiniz. Belki de 28 Kasım'dan sonra Merkür ileri harekete geçtikten sonra Neptün'le üçgen açı yaptığı zaman yaratıcı enerjinizi nasıl ele alacağınızı ve daha gerçekçi hale getireceğinizi anlayabileceksiniz.

 

14 Kasım’da Venüs geri giden Neptün’le kare açı yaptığında dikkatli olun. İlişkilerle veya finansal meselelerle ilgili tüm gerçekleri görmek zor olacaktır. Diğer insanların özellikle uzun vadeli hedeflerinizi destekleyip desteklemediklerinden emin olmak istersiniz. Ama çok dikkatli olmalısınız. Düşündükleriniz konusunda bir yanılsama olabilir. Gerçekte gözünüzün önünde olanın yerine ne istediğinizi görmek çok daha kolaydır.

 

15 Kasım’da Ceres Oğlak burcuna girdiğinde sadece kendi eylemlerinizden değil etrafınızdaki insanların eylemlerinden de kendinizi sorumlu hissedersiniz. Sorumlulukları almak istersiniz. Yine de başkalarının size yapacaklarınızı söylemesini istemezsiniz. Sizin için çok önemli olan bir alanda uzmanlığınızı geliştirmeye zaman ayırın. Bunu yaparsanız sağlam bir temel oluşturacak ve işinizde daha emin adımlarla ilerleyebileceksiniz.

 

19 Kasım’da Mars yöneticisi olduğu Akrep burcuna girecek. Bu enerjiyle kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Ayrıntılara odaklanmak daha kolay olabilir. Hayatınızda ilerleyebilirsiniz. Ayrıca diğer insanlardan yardım alma fırsatını bulamadığınız hedeflerinize odaklanmaktan da vazgeçmelisiniz.

 

20 Kasım 2019’da Akrep’teki Merkür ileri harekete geçmeden önce Ceres geri giden Kayron’la kare açı yapacak. Ceres geri giden Kayron’la kare açı yaptığında kendi eylemlerinizin sorumluluğunu almak çok önemli hale gelecektir. Ancak başkalarından sorumlu olmak istemeyebilirsiniz. Diğer insanların kendi başlarına bir şeyler yaparlarsa daha güvenli hale geleceklerini ve sunduğunuz şeyleri takdir edeceklerini düşünebilirsiniz.

 

20 Kasım’da Merkür ileri hareketine başladığında daha anlamlı olan bilgileri almaya başlayacaksınız ve büyük bir rahatlama hissedeceksiniz. Merkür 31 Ekim’de geri gitmeye başladığında insanların sizinle bilgi paylaşmak istemediklerini ve sır saklamak istediklerini görmüştünüz. Bu da sizi gerçekleri araştırmaya yöneltmiş ve aynı zamanda gerçeğe ulaşmanızı daha da zorlaştırmış olabilir.

 

Bugün dünyadaki bütün sırlar ortaya çıkmayacak olsa da ayın başlarında sizden saklanan bilgileri almaya başlayacaksınız. Ortaya çıkan bilgilerin bir kısmı beklediğiniz gibi olmadığı için sizi şaşırtabilir. Ancak bilgilerin çoğu bir rahatlama duygusu yaratacaktır. Çünkü şimdi kendi planlarınızla hareket edebileceksiniz.

 

21 Kasım’da Mars geri giden Kayron’la 150’lik açı yaptığında bu harekete geçme ve hayatınızla birlikte ilerleme isteğinin artacağı bir gündür. Ancak sahip olduğunuz tüm bilgileri yansıtmanız gerekebilir. Çünkü Akrep'teki Mars ile bazı şeyleri kendinize saklar ve kesinlikle başkalarının sizin aleyhinize kullanabileceği kadar çok bilgiyi onlara vermek istemeyebilirsiniz.

 

22 Kasım’da Güneş Yay burcuna girdiğinde yaşam hakkında daha iyimserlik söz konusudur. Dışarı çıkıp eğlenmek isterken başkaları tarafından sınırlandırılmak istemezsiniz. Bu yüzden gezmek ve eğlenmek için zaman ayırın. Bunu hak ediyorsunuz.

23 Kasım’da Mars Ceres’le 60’lık açı yaptığında hayat daha kolaylaşacak. Genellikle Mars harekete geçme ve olayı yakalama ihtiyacını temsil eder. Ancak Mars Akrep’teyken yavaşlayarak etrafınızı gözlemleyebilirsiniz. Kimseye bir şey ispatlamak zorunda olmadığınızı bilirsiniz. Bu nedenle bir sorunu çözmenize ya da bir görevi yerine getirmenize yardımcı olması halinde uzlaşma isteği doğabilir. Ayrıca sahneyi başkalarıyla paylaşmaya da hazır olabilirsiniz.

 

Bugün Venüs Jüpiter’le kavuştuğundan aslında güzel bir gün. Ancak 24 Kasım'da biraz daha temkinli olmanız gerekiyor çünkü Mars birkaç saat sonra geri giden Uranüs'le karşıt açı oluşturacak.

 

Venüs ile Jüpiter kavuştuğunda iyimserlik çok yüksektir. Her iki gezegen de Yay burcunda olduğundan her şeyi yapabileceğinizi hissedebilirsiniz. Ama yavaş hareket etmeniz gerekir. Tüm gerçekleri göz önünde bulundurmalısınız ve bu zor olabilir. Olaylara aceleyle atlayarak kendinize zarar vermeyin.

 

Mars’ın geri giden Uranüs'le karşıt açı yaptığı zamanlarda acele etme eğilimi olur. Diğer insanları beklemeden bir an önce işleri halletmek istersiniz. Mars Akrep'te olduğundan başkalarının yardımını kabul edersiniz. Ayrıca başkalarından gelen önerileri de dinlersiniz. Zihninizin arkasında “Yavaşla” diyen küçük bir ses bile duyabilirsiniz. O iç sesi dinlerseniz daha iyi olacak.

 

25 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna girmeden önce Ceres geri giden Uranüs’le üçgen açı oluşturacak. Yeni bilgiler karşınıza çıkabilir ve durumları daha iyi değerlendirebilirsiniz. Kendinizi korumak için ne yapmanız gerektiğini anlarsınız. Ayrıca sorumlulukları bırakabilir ve diğer kişilerin durumu ele almasına izin verebilirsiniz.

 

Venüs Oğlak burcuna girdiğinde aynı zamanda Ceres, Güney Ay Düğümü, Satürn ve Plüto’da Oğlak burcunda olacak. Bu durumda derin bir sorumluluk duygusu hissedilebilir. Sorun yaratan hiçbir şeyi ve statükoyu bozan değişiklikleri yapmak istemeyebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için her şeyin aynı kalmasının gerektiğini düşünebilirsiniz.

 

26 Kasım’da Güneş ve Ay Yay burcundayken meydana gelen Yeniay’da kendinizi çok fazla umutlu hissedebilirsiniz. Fakat geri giden Uranüs Yeniay’la 150’lik açı yapacağından çok dikkatli olmak gerekir. Her şeyi bildiğinizi düşünebilirsiniz, ancak yeni bilgiler ortaya çıkabilir. Hayat pürüzsüz olacakmış gibi düşünürken beklenmeyen olaylar meydana gelebilir. Yeniay’ın aynı zamanda geri giden Kayron’la üçgen açı yapması yaşamınıza devam etmek istiyorsanız eski acıları bırakmanız gerektiğini gösterir.

 

27 Kasım’da Balık burcunda geri giden Neptün ileri gitmeye başlayacak ve Venüs geri giden Kayron’la kare açı yapacak. Belki de her zaman bir durumda sorumlu kişi olmak zorunda olmadığınızı anlarsınız. Veya başkalarıyla ilgilenmekle meşgulken çok fazla pes ettiğinizi fark edersiniz. Bu ruhsal olarak yenilenmenin ve kendiniz için bir şeyler yapmanın uygun olduğu bir gün olacaktır.

 

Neptün ileri hareket etmeye başladığında bu enerjiyi çok fazla hissetmeyebilirsiniz. Neptün 21 Haziran 2019’da geri gitmeye başlamıştı. Sadece daha fazla sakinlik hissedebilirsiniz. Neptün’ün doğası hemen göze çarpmayan bir şekilde olduğundan gizli bilgiler yavaş yavaş açığa çıkabilir. Ve bu bilgiye ulaşırken gerçekten hiç şaşırmadığınızı görebilirsiniz.

 

28 Kasım’da Merkür Neptün’le üçgen açı yaptığında bu üçlü açı serisinin son açısı olacak. İlk açı 15 Ekim 2019’da Merkür ileri ve Neptün geri giderken ve ikinci kez 13 Kasım 2019’da hem Merkür hem de Neptün geri giderken meydana gelmişti.

 

15 Ekim’den şu ana kadar olan süre zarfında hayata geçirmek istediğiniz arzularınıza kavuşabilirsiniz. Ancak daha önce bu arzularla ilgili olarak herhangi bir eyleme geçmemeniz önemliydi çünkü tüm gerçek bilgilere sahip değildiniz. Şimdi ise Neptün ileri hareket ediyor ve gerçekler yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı.

 

Normalde Neptün yüzünden elde edeceğiniz yeni gerçekler yavaşça ortaya çıkar, ancak Venüs Merkür'ün Neptün’le olan üçlü açı serisindeki son üçgen açısından sonra geri giden Uranüs’le üçgen açı oluşturacak. Bu nedenle bilginin çok çabuk geldiğini hissedebilirsiniz. Bilgileri çok hızlı bir şekilde aldığınızdan bunları değerlendirmek için birkaç gün ayırmanız önemlidir. Bu bilgilerin sizi kişisel olarak nasıl etkilediğini anlamaya çalışmalısınız.

 

30 Kasım’da Merkür Satürn’le son 60’lık açısını yaptığında bilgileri daha kolay kullanabileceksiniz. Bu 60’lık açı ilk kez 14 Ekim 2019’da Merkür ileri giderken ve ikinci kez ise 13 Kasım 2019’da Merkür geri giderken meydana gelmişti.

Bu Merkür / Satürn açısı olayları gerçekçi şekilde görmenizi sağlar. Ayrıca net bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Bu yüzden hala kafanız karışıyorsa netleşmek için hangi soruları sormanız gerektiğini bilirsiniz.

 

Merkür Satürn’le son 60’lık açıyı oluşturduktan sonra Venüs Ceres’le kavuşacak. Şimdi hayallerinizi uygulama ve bu hayallerin gerçekliği arasındaki dengeyi bulma zamanıdır. Bu hayallerin tezahür etmesi için bazı eylemlerin sorumluluğunu almanız gerekebilir. Fakat başarabilecekleriniz konusunda kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Misty Kuseris ©2019

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.