Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocak 2017 – Derinlemesine Düşünme, Tefekkür zamanı

Misty Kuceris ©2016

 

 

Ocak 2017’nin önemli astrolojik enerjileri :

  • Bu ay Merkür’ün Oğlak’taki geri hareketiyle başlıyor.

  • Merkür geri hareket ederken 4 Ocak 2017’de tekrar Yay Burcuna giriyor. Merkür Oğlak’ta gerilemeye 19 Aralık 2016’da başladı. 8 Ocak 2017’de Yay’da ileri harekete geçmek üzere durağan duruma geçecek ve durağandan ileri hareketine başlayacak.

  • 12 Ocak 2017’de Güneş Oğlak’ta ve Ay Yengeç’teyken bir Dolunay gerçekleşecek.

  • 27 Ocak 2017’de Güneş ve Ay Kova’dayken bir Yeniay gerçekleşecek.

Yeni yıl Merkür Oğlak burcunda geri giderken başlayacak. Merkür gerilemeye 19 Aralık 2016’da başlamıştı ve 8 Ocak 2017’ye kadar da geri harekette kalacak. Merkür Oğlak Burcunda geri hareketteyken kendinizi  hedeflerinizi ve iş durumunuzu düşünürken bulabilirsiniz. Emekli ya da yaşınızdan dolayı çalışacak güçte olmasanız bile toplumdaki yerinizi düşünürsünüz.

 

1 Ocak’ta Mars ile Neptün kavuştuğunda, statünüz üzerine düşünme ihtiyacı vurgulanır. Genellikle Mars Neptün ile kavuştuğunda, özellikle her iki gezegen de Balık’ta olduğunda, enerji seviyeniz düşebilir. Çok fazla bir şey yapmak istemezsiniz. Oldukça sakin olursunuz ve hayatı akışına bırakırsınız. Bu yüzden tefekkür için güzel bir gündür. Bilinçaltındaki düşüncelerinizin, bilincinize çıkmasına izin verebilirsiniz.

 

3 Ocak’ta Venüs Balık burcuna giriyor. Venüs Balık burcundayken çevrenizdeki dünyayı anlamak istersiniz. Diğer insanlara yardım etmek ve mümkünse ciddi hatalar yapmalarını engellemek istersiniz. Bununla birlikte, bugün dikkatli olmalısınız ve insanların sizi suistimal etmesine izin vermemelisiniz. Eğer sizden yardım isterlerse onları destekleyin. Ancak, kendi kararlarını vermelerini engelleyen bir destek direği olmayın.

 

4 Ocak’ta geri hareketteki Merkür tekrar Yay burcuna giriyor. Zaten belirtildiği üzere ay başladığında Merkür Oğlak’ta geri hareketteydi. Merkür Oğlak’ta gerilerken, hayatınız için doğru hedefler belirleyip belirlemediğinizi gözden geçirmeniz önemlidir. Şimdi Merkür Yay’da gerilediğinden, bu hedeflerin bazılarını yeniden değerlendirmeniz gerekiyor. Belki beklentileriniz çok yüksek ve gerçekçi değildi ya da belki hedeflerinizden koptunuz. Kendinizin, hedeflerinizin dışında olduğunu düşünüyorsanız neden böyle olduğunu anlamak için zaman ayırın. Ayrıca kendinize yeni bir plan oluşturun.

 

7 Ocak’ta Venüs Güney Ay Düğümü ile kavuştuğunda geçmişte kalan bir arkadaşınız veya sevgiliniz yeniden hayatınıza girebilir. Çünkü Merkür hala geri harekettedir. Bu kişiler yeniden hayatınıza girdilerse, onlarla olan ilişkinizi tekrar gözden geçirin. Belki de siz değişmişsinizdir ve o kişilerle artık iletişim kuramayabilirsiniz veya bu kişilerin hayran olduğunuz özelliklerini anımsar ve hayatınıza dönmelerinden  memnun olursunuz.

 

8 Ocak’ta Merkür ileri hareketine geçmek üzere durağanlaşıyor. Merkür geri hareketteyken,  hedeflerinizi ve ideallerinizi yeniden değerlendirmeniz gerekiyordu. Hayatınızı, önemli olduğunu düşündüğünüz şeyin peşinden gitmenizi sağlayacak bir şekilde yaşayıp yaşamadığınızı belirlemeniz gerekiyordu. Hedeflerinizi yeniden değerlendirdiyseniz, şimdi yeni planlarınızla ilerlemek için iyi bir zamandır. Planlarınızı gözden geçirmekten kaçındıysanız, şimdi onları değerlendirmeye başlama zamanı geldi demektir. Merkür’ün ileri harekete geçmesinin iyi yanı ise fikirlerinizi, kararlarınızı ailenizin ve arkadaşlarınızın sizi anlayabileceği ve destekleyebileceği bir şekilde tartışabilmenizdir.

 

11 Ocak’ta Mars’ın Pluto ile altmışlık bir açı oluşturmasıyla enerjinizin yükseldiğini hissedersiniz. Hedeflerinize odaklanabilirsiniz ve dikkatinizi dağıtıcı şeyler yolunuza giremez. İlişkilere fazla dikkat etmezsiniz. Oysa bazı kişiler başarılı olmanıza yardımcı olabilirler.

 

12 Ocak’ta Güneş Oğlak’ta ve Ay Yengeç’te olmak üzere yılın ilk Dolunayı gerçekleşiyor. Günün ilerleyen saatlerinde Merkür Oğlak burcuna girecek ve Venüs Neptün ile kavuşacaktır.

 

Bu gün geri çekilmeli ve yavaşlamalısınız. Ancak Dolunay öncü büyük kare oluşturduğundan bu zor olacak. Öncü büyük kare havada krizin olabileceği bir zamanı temsil eder. Bir şeyler yapmanız gerekir ancak bunların sonuçlarının ne olacağını düşünemezsiniz ve Venüs günün ilerleyen saatlerinde Neptün ile kavuşurken, eylemlerinizin doğru olup olmadığından emin olamazsınız.

 

Ay Pluto'ya karşıt açı oluştururken Dolunay anındaki Güneş Pluto ile kavuşuyor. Kişisel gücünüzü bulmak ve başarılı olmak için onu kullanmak istersiniz. Aynı zamanda, başkalarının sizi manipüle etmeye çalışmalarından ve hedeflerinize ulaşmanızı engellemelerinden de çekinirsiniz.

 

Jüpiter, geçtiğimiz ay Uranüs/Ceres kavuşumuna karşıt açı yaptı ve bu enerji hala Dolunay haritasının bir parçasıdır. Bu arada Güneş ve Ay, Jüpiter’e ve Uranüs/Ceres kavuşumuna kare açı yapıyor. Biraz gerginlik hissedebilirsiniz. Hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak istersiniz. Aynı zamanda çevrenizi korumanız gerekir. Ayrıca geçen ay Satürn ve Uranüs arasında oluşan üçgen açı da bu Dolunay haritasının enerjilerinden biridir. Bunun anlamı, geçmişinizden öğrendiğiniz dersleri anladığınızda, kendinize güvenli bir cennet inşa ederseniz, hayatınızdaki yeni başlangıçların uygulamaya konması ile çevrenizi muhafaza etme arasındaki dengeyi kurabileceksiniz demektir.

 

Merkür Oğlak’ta ilerlerken doğru çözümleri bulduğunuzu hissedersiniz. Ancak Venüs Neptün ile kavuştuğundan hala gerçek çözümlere ulaşmış değilsinizdir. Bu dolunay gününde yapılması gereken en iyi şey, bilgi toplamaktır. Gerçekleri kanıtlamak için zaman ayırın. Harekete geçmeden önce biraz zaman geçirin. Uzun vadeli karar almadan önce, Yeniay zamanı olan Ocak’ın 27 sine kadar bekleyebilirsiniz.

 

Genel olarak bu gün çok değişken bir gündür. Ortamınıza dikkat edin. Gereksiz risk almayın. Borsa ve mali durumunuzu dikkatle izleyin. Başkalarıyla herhangi bir tartışmaya girmeyin.

 

16 Ocak’ta Mars Kayron ile kavuştuğunda kendinizi biraz yaralanmış hissedebilirsiniz. Bugün geri çekilip dinlenmeniz önemlidir. Kendinizi tatmin etmek istemezsiniz. Fiziksel, duygusal, zihinsel veya manevi olarak da sağlığınıza iyi bakmanız gerekir.

 

18 Ocak’ta Mars Jüpiter ile 150˚’lik (quincunx) açı ve 19 Ocak’ta Mars Satürn ile kare açı oluşturduğunda kendinizi zor bir duruma sokmamak için yavaş hareket etmeniz gereken diğer iki gündür.

 

Mars Jüpiter’le 150˚’lik açı yaptığında bazı durumlar karşısında tüm gerçekleri gözden geçirmeden acele müdahale etme eğiliminiz olabilir. Duyduğunuz bir bilgi bile, kendisi ile çelişir. Dikkatlice hareket etmeniz gerekiyor. Uzun vadeli taahhütte bulunmamak da önemlidir.

 

Balık burcundaki Mars Satürn’e kare açı yaptığında enerjik hissetmek zordur. Kendi kararlarınızı verebilmek için yalnız kalmak istersiniz. Ancak diğer insanlar size ne yapacağınızı söylemeye çalışırlar. Kurallarına uymanızı isterler. Her şeyin kontrolünüz dışında olduğu düşüncesi sizi sinirlendirebilir. Bu hayal kırıklığının öfkeye dönüşmesine izin vermeyin, çünkü buna değmez.

 

19 Ocak tarihinde günün ilerleyen saatlerinde Güneş Kova burcuna giriyor. Bu gün hayal kırıklığı duygusu hissedebilirsiniz. Sanki başkaları endişelerinizi dinlemeye başlamış gibi hissedeceksiniz. Enerji seviyeniz çok düşük olduğundan bir şeyleri yapmak için acele etmenize gerek yokmuş gibi hissedersiniz. Başkalarına ulaşabileceğiniz ve diğerlerinden sizin için bir şeyler yapmalarını isteyebileceğiniz hissine kapılırsınız.

 

20 Ocak’ta Venüs Pluto ile altmışlık açı yaptığında finans ve ilişkilerde iyileşmeler başlayacaktır. Finansal açıdan bütçenizi dengelemek için yeni yollar bulabileceksiniz. Yeni bir iş arıyorsanız, nihayetinde beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Bugün karizmanızın çok yüksek olması size herhangi bir görüşmede avantaj sağlayacaktır. Hedeflerinize odaklanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, başkalarının size yardım etmek istediğini de göreceksiniz. Bugün özel biriyle tanışmak bile mümkündür.

 

23 Ocak’ta Merkür ve Neptün altmışlık açı yapacaktır ve bu ilk açı değildir. Merkür  Neptün’le 10 Aralık 2016’da ileri hareketindeyken birinci ve 26 Aralık 2016’da geri hareketteyken ikinci  altmışlık açıyı yapmıştı.

 

Merkür Neptün'le altmışlık açı oluşturduğunda ruhsal ve yaratıcı doğanıza uyum sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda durumlara gerçekçi baktığınızdan emin olmanız gerekir. Kendinizi ve başkalarını aldatmak istemezsiniz.

 

Bu altmışlık açı ilk defa oluştuğunda yeni girişimler denemek için ilham almış olabilirsiniz. Birkaç hafta sonra, bu altmışlık ikinci kez gerçekleştiğinde, planlarınızdan bazılarını yeniden değerlendirmeniz gerekiyordu. O zaman bunu yapmadıysanız, şu anda bu girişimlerle ilgili bazı sorunlarınız olabilir. Eğer fikirlerinizi yeniden değerlendirdiyseniz, yine de bazı değişiklikler yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz ancak bunlar çok büyük değişiklikler olmayacaktır. Bugün herhangi bir sözleşme imzalamamanız önemlidir.

 

25 Ocak’ta Venüs Kayron’la kavuştuğunda, sanki başka insanlara yardım etmek sizin için çok önemliymiş gibi hissedersiniz. Onların ihtiyaçlarıyla ilgilenmek istersiniz. Bugün onlara çok fazla şefkat gösterirken, kendi ihtiyaçlarınızı ihmal etmeyin. Siz de herkes kadar önemlisiniz. Bir ilişkide neye ihtiyaç duyduğunuzu biliyorsanız, bu gün romantizm için iyi bir gün olacaktır.

 

26 Ocak’ta Venüs ile Jüpiter 150˚’lik açı yaptığında, hayatınızın gidiş yönü hakkında kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer bir kafa karışıklığı yaşıyorsanız, bu ilk önce kendi ihtiyaçlarınızı dikkate almadığınız içindir. Başkalarının beklentilerini karşılamaya çalışmakla meşgulsünüzdür. Bu nedenle kendi beklentilerinizin ne olduğunu anlamak için bu günün enerjisini kullanabilirsiniz. Bunu yapabilirseniz, geleceğiniz için ne tür bir yönde olmak istediğinizi de belirleyebileceğinizi göreceksiniz.

 

27 Ocak’ta Yeniay’dan birkaç saat önce Venüs ile Satürn kare açı oluşturacaktır. Bu zor bir enerji olabilir, çünkü kendinizi yalnız hissedebilir ve başkalarının sizin ihtiyaçlarınızı desteklemediğini düşünebilirsiniz. Bugün aynı zamanda kendi hareketlerinizi aşırı derecede eleştirdiğiniz bir gün de olabilir. Başkalarının yardımlarını istemediğiniz için, kendinizi yalnız hissediyor olabilirsiniz. Belki de sorunlarınızı sadece kendiniz çözebilecekmiş gibi hissediyorsunuzdur.

 

Birkaç saat sonra Yeniay meydana geldiğinde, Venüs'ün Satürn'le yaptığı kare açının oluşturduğu enerji hala hissediliyor olacaktır. Özellikle Kova'daki Yeniay'da işleri kendinizin yapmanız gerektiğini hissedersiniz. Yine de bu Yeniay'ın dersi: Problemleri bir grup bakış açısıyla yaklaşarak ve başkalarının da yardımı ile çözebileceksiniz.

 

Eğer 12 Ocak tarihindeki Dolunay’da herhangi bir bilgi topladıysanız, artık insanların size bazı uzun vadeli kararlar için gereken bilgiyi verdiklerini göreceksiniz.

 

28 Ocak’ta Mars Koç’a girdiğinde kendi burcunun hükümdarlığında olacaktır. Risk almak için hazırsınız. Hayatta ilerlemek istersiniz. Kimseye geri dönmek istemezsiniz. Hayatınızda başka insanların olması sizin için o kadar da önemli değildir. Eğer diğer insanlar deneyimlerinize katılmak istiyorsa, onlara hoş geldiniz dersiniz. Eğer ilgilenmiyorlarsa, zaten yalnız hareket etmeye hazırsınızdır.

 

29 Ocak’ta, Merkür Pluto ile kavuştuğunda kendi ihtiyaçlarınıza odaklandığınızı görürsünüz. Kendi ihtiyaçlarınıza odaklandığınızda diğer insanları görmezden gelebilirsiniz. Onları dinlerseniz size katkıda bulunacak önemli bilgilere sahip olduklarını göreceksiniz. İhtiyaçlarınızın peşinden gitmek ile diğer insanların söylediklerini dinlemek arasında bir denge kurmanız gerekecektir.

 

29 Ocak’ta Oğlak’taki Merkür ile Oğlak’taki Pluto Kavuşumu

29 Ocak, Merkür ve Pluto kavuşumu nedeniyle çok yoğun bir gün. Bir çok bakımdan bu gün iyi bir gün olabilir. Çünkü kendi ihtiyaçlarınıza odaklanabilirsiniz. Aynı zamanda kendi ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize öyle odaklanırsınız ki diğer insanları görmezden gelebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın peşinden gitmek ile diğerlerinin söyledikleri şeyleri dinlemek arasında bir denge bulmak önemlidir. Bu dönemde çok faydalı bazı iyi bilgiler size gelebilir.

 

Ocak ayı biterken, 31 Ocak’taki Merkür-Uranüs karesi oluştuğunda kendinizi yoğun bilgi bombardımanı altında bulabilirsiniz. Yeni düşünceler gelmeye devam edecektir. Bu arada farklı kavramlar odaklamanıza engel olmaya devam edebilir. Bir fikri uygulamak istiyorsunuz, ancak başka farklı bir fikir aynı anda ortaya çıkabilir. Konsantre olmaya çalışmak yerine, zihninizin dolaşmasına izin verin ve ortaya çıkan çeşitli fikirleri yazın. Bunu yaparsanız, bu açının açığa çıkardığı enerjiyi olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer konsantre olmaya çalışırsanız, bu durum dikkat dağınıklığı nedeniyle bir kazaya sebep olabilir. Bir kez daha, hayatınızdaki önemli durumlar üzerine kafa yormak için zaman ayırmanız önemlidir.

Misty Kuceris ©2016

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

 

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2014, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.