Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MART 2017 – İSTİKRAR ARZUSU

Misty Kuceris ©2017

Mart 2017’nin önemli astrolojik enerjileri:

        - Terazi burcunda geri giden Jüpiter, 2 Mart 2017'de Koç'taki Uranüs'le karşıt açı oluşturacak. Bu seride oluşan ikinci karşıt açıdır. İlk karşıt açı 26 Aralık 2016’da Jüpiter ileri ve Uranüs geri giderken oluşmuştu. Üçüncü karşıtlık 28 Eylül 2017’de Jüpiter ileri ve Uranüs geri giderken oluşacak.

        - Koç’taki Venüs 4 Mart 2017’de geri gitmek üzere durağanlaşacak. 15 Nisan 2017’ye kadar da geri gidecek.

        - 12 Mart 2017’de Balık’taki Güneş ile Başak’taki Ay arasında Dolunay gerçekleşecek.

        - 20 Mart 2017’de Güneş Koç burcuna girecek.

        - 27 Mart 2017’de Koç’taki Güneş ve Ay’la yeni ay meydana gelecek.

        - 30 Mart 2017’de Terazi’de geri giden Jüpiter ile Oğlak’taki Pluto kare açı yapacak. Bu serideki ikinci kare açıdır. Birinci kare açı, 24 Kasım 2016’da Jüpiter ve Pluto ileriyken gerçekleşmişti. Son kare açı 4 Ağustos 2017’de gerçekleşecek.

 

Mart ayı başladığında geri giden Jüpiter Uranüs’le karşıt açı yapmadan önce 2 Mart’ta Merkür Ceres’e altmışlık açı yapacak. Bu açı oluşurken, etrafınızda neler olup bittiğini anlamak istersiniz.  Uzlaşmaya açık olmakla beraber kendinizden çok fazla şey vermek de istemezsiniz. Sahip olduklarınızı korumak istersiniz.

 

Geri giden Jüpiter 2 Mart 2017'de Uranüs'le ikinci karşıt açıyı yapacak. Bu açı çok fazla değişiklik getirecek ve siz karşılaştığınız bu değişiklikleri idrak edemediğiniz takdirde, kendinizi korumanın çok önemli olduğu düşüncesine kapılabilirsiniz.

Bu Jüpiter'in Uranüs'le oluşturduğu ilk karşıt açı değil. 26 Aralık 2016’da Jüpiter ileri harekette ve Uranüs geri giderken birinci karşıt açı oluşmuştu. 28 Eylül 2017’de Jüpiter ileri ve Uranüs geri giderken gerçekleşecek üçüncü karşıtlıkla beraber bu üçlü seri tamamlanmış olacak.

 

Bu Jüpiter Uranüs karşıtlığı aynı zamanda büyük bir enerjinin de parçasıdır. 24 Kasım 2016’da, Jüpiter ve Pluto ileriyken bir kare açı oluşturmuştu. Bu ayın sonlarına doğru, geri giden Jüpiter Pluto ile ikinci kare açısını ve 4 Ağustos 2017’de üçüncü kare açısını oluşturacak. Bunun anlamı, Kasım 2016'da başlayan ve Eylül 2017 tarihine kadar devam eden bir öncü T-kare açı kalıbının meydana gelecek olmasıdır.

 

Öncü T-kare oluştuğunda hem kişisel hayatlar boyutunda hem de dünyada bazı değişimler yaşanır. Bu değişiklikler beklenen veya beklenmedik olaylar vasıtasıyla hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu bir  paradigma kayması değildir fakat süregelen bir paradigma kaymasının hayat üzerindeki etkilerini gösterir. Öncü bir T-kare en son 2013 ve 2014 yıllarında oluşmuştu. Bu iki öncü T-kare arasındaki fark şu anda Jüpiter’in Terazi burcunda,  2013 ve 2014 yıllarında ise Yengeç burcunda olmasıdır.

Bu öncü T-kare ile 2013 ve 2014 yıllarında meydana gelen önceki öncü T-kare arasındaki diğer bir fark da, şu anda Pluto'nun ve Uranüs’ün kare açı serilerinin sonu olmasıdır.

 

Önceki T-karede meydana gelen şey şimdi ortaya çıkacaktır. Kesin bir olay meydana gelmeyebilir, ancak o esnadaki eylemler nedeniyle meydana gelen olayların önümüzdeki aylar boyunca tekrar ele alınması gerekecektir. Bu eylemler arasında siber saldırılar, terörizm, kitlesel göç hareketleri, popülist siyasetçilerin yükselmesi ve özelleştirilen uzay aracı gelişiminde ve otomobillerde teknolojik değişikliklerin artması ve sağlık hizmeti gibi konular vardır. Yengeç'teki Jüpiter ve o zamanlar Uranüs'ün açısı nedeniyle insanlar durumlarını değiştirme konusunda endişeliydi. Yenidünya düzenini getirmek istediler ancak nihai sonucu düşünemediler.

 

Terazi’deki Jüpiter ve Pluto’nun kare açılarının sonlanmasının insanların hayatlarında meydana getirdiği değişiklikler onların korkmasına neden olacaktır. Bu kişiler kendileriyle aynı hedefleri güden diğer insanlarla yeniden ilişki kurmak isteyeceklerdir. Bu, bazı durumlarda müttefiklerinizin önümüzdeki yıl pozisyonlarını değiştirdiğini görebileceğiniz anlamına gelir. Kendi ilişkilerinizi de sorgulayabilirsiniz.

 

2 Mart’ta Jüpiter Uranüs ile karşıt açı oluşturduğunda, manevi hedeflerinizi gözden geçirebilir ve bazı küresel değişikliklerin kişisel hayatınızı nasıl etkileyebileceğini anlamaya çalışabilirsiniz. Kendinizi yalnız hissetmemek için sevdiğiniz insanlara birlikte olabilirsiniz. Bir uzlaşma konusunda yanlış anlaşıldığınızı hissettiğinizde, orta noktayı bulamaya çalışmanız önemli olacaktır.

 

Ayrıca bazı fikirlerinizin temelinin gerçekler mi yoksa korkular mı olduğunu görmek için onları gözden geçirmelisiniz. Aynı zamanda gerçekçi olmayan bir şey yapmak istemezsiniz. Bu gün başkalarının düşünceleri sizi pek ilgilendirmez. Ama hayatınızdaki insanları dinlemeniz onları anlamanız açısından önemlidir.

 

4 Mart’ta Koç’taki Venüs geri gitmek üzere durağanlaşacak ve iki saatten kısa bir süre sonra da Merkür Neptün’le kavuşacak. Venüs 15 Nisan 2017’ye kadar geri gidecek.

 

Venüs Koç burcunda rahat değildir ve geri gittiği için bu rahatsızlığı daha fazladır. Hayatınızdaki insanların düşünceleriyle ve başkalarını memnun etme isteğiyle hareket etmeme kararınız rahatsızlık yaratabilir. Bu durumda nerede sizin, nerede başkalarının bir şey yapacağı konusunda sınırlarınızı iyi belirlemeniz önemlidir. Sizi desteklemeyen insanlardan kurtulmanın tam zamanıdır.

 

Ayrıca maddi durumunuzu yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Daha önce yapmış olduğunuz harcamaların gerçekten çok yüklü olduğunu fark edip faturalarınızı ödemenin yollarını düşünmeye başlayabilirsiniz. Uzun vadeli finansal planlar yapmadan ve bunları eyleme geçirmeden önce Venüs’ün ileri hareketine başlayacağı 15 Nisan 2017 tarihini beklemelisiniz.

 

Merkür günün ilerleyen saatlerinde Neptün'le kavuştuğunda, ilişkiler ve maddi konularda kafanız karışık olabilir. İlişkilerinizi ve maddi kaynaklarınızı yeniden değerlendirmek için harika bir gün olsa da, büyük kararlar almak ya da doğrudan harekete geçmek için uygun değildir. Çünkü gerçek durumları bilemezsiniz. Hala belirsizlikler vardır.

 

Sanatsal ruhlu insanlar, tanrıyla bağlantılı olma hissi verdiğinden Merkür’ün Neptün’le açı oluşturduğu günlerin tadını çıkarabilirler. Bilinçaltından gelen vizyonlarla inanılmaz sanat eserleri yaratabilirler. Vasıflı bir sanatçı olmasanız bile gördüğünüz önemli imajları not ederek, ayın ilerleyen günlerinde sorularınıza cevaplar bulabileceğinizi göreceksiniz.

 

Mars'ın Satürn'e üçgen açı oluşturduğu 5 Mart'ta enerjinizi odaklayabilirsiniz. Mars Koç'ta olduğu için çabucak ilerlemek istersiniz. Fakat herhangi bir eylem yapmadan önce adımlarınıza dikkat etmeniz ve metodik bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Ne kadar disiplinli olsanız da şaşırtıcı durumlar olabilir.

 

8 Mart’ta Merkür, Pluto'yla altmışlık açı oluşturduğunda, odaklanma yeteneğiniz hala devam eder. Arzularınızın peşini bırakmak istemezsiniz.  Aynı zamanda herhangi bir hata yapmak istemezsiniz. Eylemleriniz ve sözlerinizin amacı vardır. Fakat başkalarını rahatsız edecek şekilde iletişim kurup kurmadığınıza dikkat etmelisiniz.

 

9 Mart’ta Mars Boğa burcuna girmeden önce Merkür geri giden Jüpiter’e 150˚’lik açı yapacaktır. Merkür geri giden Jüpiter’e 150˚’lik açı yaptığında konuşmalarınız beceriksizce olabilir ve sonradan pişman olacağınız çok fazla şey söyleyebilirsiniz. Pozitif anlamda ise, durumlara farklı perspektiflerden bakabilmek hayatınızdaki önemli koşulları anlamanızı sağlayacaktır.

 

Mars Boğa’da rahat değildir ve zararlı olduğu yerdedir. Fakat hayat devam ediyor ve bu durum aslında sizin hayrınıza olabilir. Mars'ın Boğa’da rahat olmamasının nedeni, Mars'ın harekete geçme istediğine karşın Boğa’nın ilerlemeden önce beklemek istemesidir. Boğa bir karar vermeden önce durumu her açıdan anlamak ister. Bunun anlamı, harekete geçmeden önce bir durumu anlamak için zaman ayırmanız gerektiğidir. Hayatınızda neler olduğunu anlamaya çalışmalısınız ve bir şeyi daha sonra tekrar yapmak zorunda kalmamak için bu işi ilk defa yaparken doğru yapmaya çalışmalısınız.

 

12 Mart’ta Merkür ve Satürn bir kare açı oluşturacaktır.  Merkür Satürn karesinde normalde sözlerinize dikkat etmeniz gerektiğini hissedersiniz. Ayrıca yanlış bir şey söylememek ve yapmamak için beklemeye meyilli olursunuz.

 

12 Mart’ta Merkür-Satürn karesinden birkaç saat sonra dolunayın oluşmasıyla birlikte, beklentileriniz yükselme eğilimine girer. Bu dolunay Güneş Balık’ta ve Ay Başak’tayken meydana gelecektir. Duygusal olarak gerçekçi olmak istersiniz. Şahsen, gelgitten uzaklaşmayı tercih etseniz bile gerçekte bunu yapamazsınız. Güneş Kayron’la kavuşum ve geri giden Jüpiter’le 150˚’lik bir açı oluştururken aynı zamanda Merkür’le de kavuşur ve Satürn’le de kare açı yapar. Bununla birlikte Ay Uranüs ile 150˚’lik açı yaparken Merkür’le karşıt ve Satürn’le de kare açı yapar.

 

Bu gün kendinizi huzursuz hissedersiniz ve ne yapacağınızı bilemezsiniz. Yaptığınız herhangi bir eylemin yeterince iyi olmayacağı konusunda endişelenirsiniz. Hata yapmamak için rahatlamak ve derinlemesine düşünmek daha iyi olabilir. Hayatınızdaki koşulları gözden geçirebilirsiniz, ancak diğer olayların hayatınıza ne getirebileceğini görmek için biraz beklemek gerekebilir. Sağlığınıza dikkat etmeli ve aşırı yük altına girmemelisiniz.

 

13 Mart’ta Merkür Koç burcuna girdiğinde beklemek ve durumu görmek zorlaşır. Düşünmeden harekete geçme ve konuşma eğiliminde olabilirsiniz. Sözlerinizle diğer insanlara zarar verebilirsiniz. Karşınıza öfkeli insanlar çıkabilir. Bu gün insanlarla tartışmak için iyi bir gün değildir. Elinizden geldiğince sakin kalmanız gereken bir gündür.

 

Ceres Neptün’le altmışlık açı yaptığında enerji çok farklı şekillerde çalışabilir. Bu nedenle, 14 Mart'ta bu açı oluştuğunda neler olacağını söylemek pek kolay değildir.

İsteklerinize erişebileceğinizin farkına varabilirsiniz, çünkü gerçek hayatta onlara nasıl yaklaşacağınızı anlarsınız. Ne zaman taviz vereceğinizi bilirsiniz. Diğer yandan, hayaller dünyasına dalmış olabileceğinizden her şeyi dikkate almamalısınız.

Hayallerinizi dikkatle inceleyerek neyin gerçek neyin hayal olduğunu anlayabilirsiniz. Buradaki anahtar yavaş hareket etmek ve harekete geçmeden önce her şeyi kontrol etmektir.

 

20 Mart’ta Güneş Koç burcuna girdiğinde astrolojik yıl başlıyor. Astrolojik yıl başladığında hayatınızı incelemek ve herhangi bir değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğine karar vermek için iyi bir zamandır. Güneş’in geri giden Venüs’le kavuşum yapmasıyla birlikte parasal durumunuzu ve ilişkilerinizi gözden geçirmeniz önemlidir. Tüketici fiyatları ve faiz oranlarının artması bütçenizi önemli ölçüde etkileyebilir. Ayrıca duygusal olarak, hayatınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Değerinizin olmadığını düşündüğünüz ya da saygı görmediğiniz ortamlarda bulunmak istemezsiniz. Hatta size acı veren ilişkileri bırakmayı düşünebilirsiniz.

 

Bu ekinoks zamanında Ay Satürn ile partil bir kavuşum oluşturacaktır. Ay 27˚ 30’ Yay’da ve Satürn 27˚ 33’ Yay’dadır.  Dünyasal astrolojide Ay halkı ve Satürn kuralları ve düzenlemeleri temsil ettiğinden hayatınızda kuralların değiştiğini hissedebilirsiniz. Veya diğer insanların kurallarının sizi kısıtladığını hissedebilirsiniz. Duygusal ihtiyaçlarınızı ve kendinize dikkat edip etmediğinizi gözden geçirmek için iyi bir zaman dilimidir. Başkalarına karşı olan sorumluluklarınızı yeniden değerlendirmeniz ve başkalarını mutlu etmek için kendi ihtiyaçlarınızı göz ardı edip etmediğinizi de saptamanız gerekir.

 

Öncü T-kare şu an bilinçaltınızda çalışıyor. Geri giden Jüpiter Pluto’yla kare açı yapmak üzere yaklaşırken Uranüs ile olan karşıtlığından da uzaklaşmaya başlıyor. Bu dönemde yaşamınızı değiştirme konusunda risk almak istemezsiniz. Bunun yerine istikrar istersiniz. Dolayısıyla, güvenli ve güvende olabilmek için takip etmeniz gereken kuralların kısıtlamaları içinde yapmanız gereken değişiklikleri incelemelisiniz.  Dünyasal astrolojiye göre ise hükümetlerin güvenlik adına özgürlük kaybına yol açabilecek bazı kanunları uygulamaya koyabilecekleri anlamına gelir.

 

Merkür'ün Pluto, Uranüs ve geri giden Jüpiter ile öncü bir T-kare oluşturması nedeniyle, 23 Mart'tan 26 Mart'a kadar olan günlerde karışıklıklar olabilir.

23 Mart’ta Merkür Pluto ile kare açı oluşturacaktır. Diğer insanların sizi dinlemek istemediklerini düşündüğünüzden kendi haklarınızı savunmak gerekiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Yeni fikirler ortaya atmak istersiniz, ancak insanlar onlara açık değildir. Sanki başkaları sizi sevmediğiniz, istemediğiniz bir takım durumlara yönlendirmeye çalışıyormuş gibi zannedebilirsiniz.

 

24 Mart’ta Merkür Jüpiter ile karşıt açı yapmak için ilerlerken çok fazla konuşmadığınızı düşünüp endişelenebilirsiniz. Sanki başkaları eylemlerinizi haklı göstermenizi bekliyor gibi hissedebilirsiniz ve belki de gerçekten öyledir. Bu durumda biraz yavaşlamanız ve diğer insanların gerçekte ne söylediğini dinlemeniz gerektiğinin farkında olmak önemlidir. Çok fazla şey söylemek sizi zora sokabilir.

 

26 Mart’ta Merkür ile Uranüs kavuşum yaptığında, zihinsel olarak bitkin hissedebilirsiniz. Kendinizi korumakla meşgulsünüzdür ve ne diyeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Bilgiler size çok hızlı gelmiş olabilir. Başkalarına faydalı olmak için kendinizi toplamanız gerekir.

 

Kargaşadan birkaç gün sonra 27 Mart'ta Neptün ile Mars altmışlık açı oluşturduğunda dinlenmeye ihtiyacınız varmış gibi hissedeceksiniz, özellikle yeni aydan sonraki günlerde.

 

Rahatlamak, hiçbir şey yapmamak, sadece kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak isteyebilirsiniz. Ve yaklaşan yeni ayla sabah saatlerinde gelecekle ilgili aktivitelerinizi gerçekleştirmek üzere odaklanmak, meditasyon yapmak için iyi bir zamandır. Bu molanın tadını çıkarın çünkü ihtiyacınız vardır.

 

Koç burcunda oluşan yeni aydan sonraki günde her şeye baştan başlamak, hayata devam etmek ve risk almak isteyebilirsiniz. Başkalarının size ne yapmanız gerektiğini söylemesini beklemeyebilirsiniz.

 

29 Mart’ta Merkür ve Satürn üçgen açı oluşturacaktır ve bu açı, Merkür’ün Satürn ile oluşturacağı üçlü açı serisinin sadece ilkidir. Merkür ay sonunda Boğa burcuna girmesine rağmen Nisan ayında geri gitmeye başlayacaktır. Merkür geri giderken tekrar Koç burcuna girecektir ve 24 Nisan’da Koç burcunda geri giderken Satürn’le ikinci üçgen açısını yapacaktır. 11 Mayıs’ta ise ileri giderken Satürn ile üçüncü üçgen açısını yapacaktır. Bu Merkür Nisan 2017'de geri giderken beklediklerimizin öncüsü niteliğindedir.  Ayrıca 29 Mart’tan 11 Mayıs’a kadar olan sürede Merkür’ün geri gitmesini, her zamankinden daha uzun sürüyormuş gibi hissedebiliriz.

 

Merkür ve Satürn üçgen açı oluşturduğunda, dikkatinizi iletişim tarzınıza odaklamalısınız. Çok fazla bir şey söylemek istemezsiniz. Ayrıca başkalarını dinlemek için vakit ayırmak da önemlidir. Hayatta kendinize hedefler belirlemeli ve onlara sorumluluk duygusuyla yaklaşmalısınız. Sadece, diğer kişilerin sizi önemsiz ayrıntılarla bunaltabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Burada anahtar, değerlerinize sadık kalmak ve planınızla birlikte yolunuza devam etmektir. İnsanlar sizde şüphe uyandırırsa eğer, geri çekilmeli ve bu şüpheleri gözden geçirmelisiniz. Ancak gerçekler başarınızı destekliyorsa gidişatı değiştirmemelisiniz.

 

30 Mart’ta geri giden Jüpiter Pluto ile ikinci kare açısını yapacaktır. Birinci Jüpiter Plüto karesi  24 Kasım 2016’da oluşmuştu. Üçüncü kare açı 4 Ağustos 2017’de ve Jüpiter ileri Pluto ise geri giderken gerçekleşecektir.

 

Jüpiter Uranüs ile ikinci karşıtlığını 2 Mart’ta yapmıştı. O zamanda Jüpiter öncü T-Karenin önemli enerjilerinden biriydi. Bir kez daha Jüpiter Pluto ile kare açı yaparak bu öncü T-karenin bir parçası olacaktır. Ve bir kez daha dünyada ve kişisel yaşamınızda etkileyici bazı değişikliklerin meydana geldiğini göreceksiniz.

 

Bugün, gerekli değişiklikleri yapmaktan sizi alıkoyan, engelleyen korkularınızı gözden geçirmek istersiniz. Korkularınız hakkında kendinize bazı sorular sormak için iyi bir gündür. Bu korkular geçmişte yaşadığınız durumlara mı dayanıyorlar? Medyada okuduğunuz veya duyduğunuz şeylerden mi kaynaklanıyorlar? Politik liderlerinizin söylediklerine mi dayanıyorlar? Bu soruların hiçbirine cevap veremiyorsanız, korkularınızın gerçek nedenini sorgulamak isteyebilirsiniz. Bu korkular gerçek olmayabilirler de. Bu soruların herhangi birine cevap veriyorsanız, başarınızı engelleyen korkulardan kendinizi kurtarmanın bir yolunu da bulabileceksinizdir.

 

Pluto hem bilinçaltınızı derinlemesine araştırmayı, hem de sizi tıkayan sorunları temizleme ihtiyacını temsil eder. Gerçek ihtiyaçlarınızı anlamak için zaman harcarken, aynı zamanda artık hayatınızda önemli olmayan şeyleri de çıkarıp atmanız gerekebilir. Ancak bunu yaparak, sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. Yaşam biçiminiz üzerinde güç kazanabilir ve aynı zamanda başkalarının sizi manipüle etmesini de önlemiş olursunuz.

 

Dünyasal astrolojide Pluto, yöneticilerin parasal yatırımlarınızı denetlediği vergi ve emeklilik planlarının yanı sıra mali yıkım getirebilecek suç faaliyetlerini de temsil eder. Ertesi yıl içinde, hükümet vergi yasasını, özellikle emeklilik planları ya da emeklilik aylığı ile ilgili durumları değiştirirse şaşırmamalıyız. Ayrıca, finans sektöründeki skandallar ya da artan siber saldırı haberlerini duyarsanız da, şaşırmayın. Ayrıca, şirketlerin pazarlama amaçlı olarak sizin özel verilerinizi analiz ettiği algoritmaların kullanımının da arttığını görebilirsiniz.

 

Bunun anlamı, emeklilik hesaplarınızı yeniden gözden geçirmeniz ve kişisel bilgilerinizi hem kendi bilgisayarınızda hem de diğer alanlarda olabildiğince güvenli tutmanız gerektiği anlamına gelir. Maalesef yapılan bu kurumsal siber saldırılar ile ilgili olarak yaklaşık Nisan 2017 sonunda Merkür ileri hareketine geçene kadar veya Mayıs 2017 ortasında Merkür’ün geri gitmesi bitene kadar hiç bir şey duymayabilirsiniz.

 

Bu enerjinin olumlu kullanımı, özellikle ilişkilerinizde, hayatta neye ihtiyacınız olduğunu anlamaktır. İnsanlara nerelerde yardımcı olabileceğinizi ve insanların size hangi konularda yardım etmeye istekli olduklarını anlamaya çalışabilirsiniz. Duyduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığını saptamak için elinizden gelen her şeyi yapabilirsiniz.

31 Mart’ta Merkür Boğa burcuna girdiğinde, sizin için neyin önemli olduğunun daha fazla anlaşılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat Merkür’ün Nisan 2017’ de geri gitmeye başlamasıyla, kendi ihtiyaçlarınızı anlatmaktan ziyade diğer insanların ne söylediklerini dinlemek için zaman ayırmalısınız. Böylece, hayatınızda daha fazla istikrar bulabilirsiniz ve başkalarıyla nasıl ilişki kurabileceğinizi anlayabilirsiniz.

Misty Kuceris ©2017

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

 

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2014, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.