Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŞUBAT 2018 - Merhamet ve Güçlendirme

 

Şubat 2018 ayının önemli astrolojik enerjileri:  

 

• 15 Şubat 2018'de Güneş ve Ay Kova burcundayken Parçalı Güneş Tutulması (NM) gerçekleşecektir.

Misty Kuseris ©2018

 

 

 

Şubat 2018 ayı boyunca Dolunay olmaması garip görünebilir. Bunun nedeni Ocak 2018 ayında iki Dolunayın olmasıdır. Biri 2 Ocak 2018'de ve diğeri 31 Ocak 2018'de(bu yılın ilk tutulmasının meydana geldiği tarihtir). Ayrıca bu ay gerçekleşen Yeniay hayatınızda belirsizlikler hissedebileceğiniz bir tutulmadır. Şubat ayı 4 Şubat’ta Venüs’ün Jüpiter’e kare açı yapmasıyla başlayacak.

Hızlı hareket eden gezegenlerin Jüpiter'e yaptıkları açılar ve özellikle kare açının olduğu zamanlar çok ilginçtir. Bu açılar yararlı veya zararlı açılar olabilir. Venüs’le Jüpiter bir kare açı oluşturduğunda değer sistemlerinizi anlama ve genişletme ihtiyacı hissedersiniz. Dünyayı kendi etik değerlerinizin perspektifinden görmek istersiniz. Başkalarının size ne yapacağınızı veya hayatın anlamlarını nasıl yorumlayacağınızı söylemelerini istemezsiniz. Eğer gerçeği anlamaya çalışırsanız ve dünyaya yaklaşımın birden fazla yolu olduğunu idrak ederseniz, bu çok yararlı bir açı olabilir.

Bununla birlikte Venüs Jüpiter'le kare oluşturduğu zaman sınırları zorlama ve kendiniz olma eğilimi vardır. Aynı anda birden fazla şey deneyebilirsiniz. Ve risk almanın uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Eğer sonuçlarını düşünmeden risk almayı kabul ederseniz, bu açı zararlı hale gelebilir ve sizi tehlikeye sokabilir. Seçim sizindir.

6 Şubat’ta Merkür geri giden Ceres’e karşıt açı ve Venüs Uranüs’e kare açı yapacak.

Merkür geri giden Ceres’le karşıt açı yaptığında başkalarının sözlerini dikkate almalısınız. İnsanlara yardım etmek isteyebilirsiniz fakat onların bazen kendi çıkarlarını gözettiklerini anlamanız gerekir. Sizin için önemli olan bir şeyden ödün vermemeniz konusu önemlidir.

Gün içinde daha sonra Venüs’ün Uranüs’le 60’lık açı yapması iyidir. Daha önce başkalarının söylediklerini dikkate aldıysanız şimdi doğru kararlar verebilmeniz için gereken yeni bilgilere sahipsiniz demektir. Venüs Uranüs’le yönetilen Kova burcundayken başkalarına karşı şefkat hissi duyarsınız. Arkadaşlarınıza ihtiyaçları olan desteği vererek yardım etmek istersiniz.

9 Şubat’ta Merkür Güney Ay Düğümü ile kavuştuğunda bir süredir görmediğiniz eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Veya bilmediğiniz bazı değerli bilgileri keşfedebilirsiniz. Bu mevcut durumların nasıl ele alınacağını anlamak için geçmiş olaylara bakma konusunda iyi bir zamandır. Hatta eski problemleri yeni fikirlerle çözebileceğinizi göreceksiniz.

10 Şubat’ta Mars geri giden Ceres ile üçgen açı yapacak ve Venüs Balık burcuna girecek. Mars ile geri giden Ceres arasında simbiyotik bir ilişki vardır. Mars Demeter’in kızı Persephone'yi (Ceres) kaçıran tanrı Hades'in temsilcisidir. Bu nedenle Mars çoğu zaman bazı şeyleri sormadan alma isteğini temsil eder. Bu arada Ceres insanların sahip olmadıkları şeyleri elde etmeye yönelik hırslarını önleme ihtiyacını temsil eder.

Bu açı üçgen olduğundan sorunları çözmek için başkalarıyla birlikte çalışmanın önemli olduğunu anlarsınız. Sadece kendi istediğinizi almak yerine diğerleri için önemli olan şeyleri de düşünmelisiniz. Kişisel problemleri çözerken herkesin memnun olabileceği çözümleri üretme konusunda itici güç olabilirsiniz.

Daha sonra Venüs’ün Balık burcuna girmesiyle sorunları çözmeye yardımcı olmak için daha fazla merhamet hissedeceksiniz. Diğerlerinin neler çektiğini anlayabileceksiniz. Onların yaşadıkları sorunları çözmelerine mani olan korkularını bile anlayabileceksiniz. Unutmayın ki başkalarına yardım etmeye çalışırken kendinize de dikkat etmeniz önemlidir.

4 Şubat’ta meydana gelen Venüs ile Jüpiter arasındaki kare açı ile Merkür’ün 13 Şubat'ta Jüpiter'le yaptığı kare açı yararlı veya zararlı olabilir. Bu enerjiyi nasıl kullandığınıza bağlıdır.

Merkür'ün Jüpiter'le kare oluşturmasının olumlu yönü mümkün olduğunca çok şey öğrenmek ve bu bilgiyi toplamak için kendinizi zorlamaktır. Diğer insanların koyduğu sınırlamaların ötesine geçmeye çalışırsınız.

Bununla birlikte bu açının olumsuz enerjisine karşı kendinizi korumanız gerekir. Bazen bilgi ararken gerçekleri dikkate almadan duyduğunuz bir şeyi kabul edebilirsiniz. Kendinizi gerçekleri algılamalarınıza uyacak şekilde rasyonalize etmeye çalışırken bulabilirsiniz.

Gerçeğe dayalı bilgi ile yanlış bilgi arasındaki farkı fark ederseniz, bu enerjiyi olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer insanlara çok önemli bir kavramı anlamaları konusunda ilham verebileceğinizi de göreceksiniz.

15 Şubat’ta yılın ikinci tutulması meydana gelmeden önce Merkür Uranüs’le 60’lık açı yapacak. Aynı zamanda tutulmadan sonra Venüs Satürn’le 60’lık açı yapacak. Bu nedenle bu enerjilerin her ikisi de tutulma enerjisinin bir parçası olacaktır.

Merkür Uranüs’le 60’lık açı yaptığında zihniniz yeni fikirlere açık olacaktır. Her şeyi anlayabilecekmiş gibi hissedersiniz. Yeni bilgi aramaya hazırsınızdır. Zihniniz çok hızlı çalıştığı için her şeyi takip edemeyeceğinizin farkına varabilirsiniz. Dikkatli olun dağınık olmayın, çünkü dağınık zihniniz bir kaza geçirmenize sebep olabilir.

Yılın ikinci tutulması Güneş ve Ay'ın Kova burcunda olduğu Yeniay zamanında gerçekleşecek olan Parçalı Güneş tutulmasıdır. Bu tutulma dünyanın pek çok yerinden görülemeyecektir. Antarktika, Atlantik Okyanusu ve Güney Amerika'da görülebilecektir. Bu tutulma 150. Saros Serisindendir. Bu tutulma dünyanın nüfusun yoğun olduğu bölgelerinden görülemeyeceği için etkisini göremeyebilirsiniz. Bununla birlikte eğer Güneş Aslan veya Kova burcularının son derecelerindeyken doğduysanız bu tutulma hayatınızın bir sonraki yönünü nasıl gördüğünüz üzerinde etkili olacaktır.

Normalde yaşamınıza yeni bir bakış açısıyla bakarsınız. Çözmekte güçlük çektiğiniz durumları ele alabilir ve eski sorunlara yeni yaklaşım yolları bulmaya çalışabilirsiniz. Ancak tutulmadan sonra boşlukta hareket edecek olan Ay’la ve genel olarak tutulma ile yeni çözümler bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Ayrıca Merkür’ün Uranüs ile 60’lık açı oluşturmasıyla kendinizi biraz dağınık hissetmeniz nedeniyle de yeni çözümler bulmakta zorlanabilirsiniz. Başkalarıyla olan ilişkinizi anlamak çok önemlidir. Kişisel özgürlüğünüzü kaybetmediğinizden emin olmak istersiniz. Merkür’le kavuşum ve Uranüs’le 60’lık açı yapan tutulmanın etkisiyle konuyu başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz ancak sözlerinize dikkat etmeniz gerekir. Çok fazla bilgi vermek istemeyebilirsiniz.

Tutulmadan birkaç saat sonra meydana gelen Venüs Satürn 60’lık açısıyla ilişkilerinize merhametle yaklaşmak istersiniz. Sorunların pratik bir şekilde çözülmesine yardım etmek istersiniz. Ayrıca başkalarının faaliyetlerinde sorumluluk almanın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.

17 Şubat’ta Venüs geri giden Ceres’le 150’lik ve Mars Neptün’le kare açı yapacak ayrıca Merkür Balık burcuna girecek. Bugün kafa karıştırıcı olabilir ve muhtemelen olacaktır. 

Venüs işin içine girmek ve duruma tutkuyu katmanın bir yolunu bulmak ister. Geri giden Ceres normalde uzlaşma olmadan ilişkileri kabul etmekten biraz kuşkuludur. Aynı zamanda Ceres çok ciddi olmama arzusundaki Aslan burcunda bulunmaktadır. Böylece ilgilendiğiniz kişilere çelişkili sinyaller gönderiyor olabilirsiniz. Veya çelişkili sinyaller alıyor olabilirsiniz.

Mars Neptün’le kare açı yaptığında ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Enerjiniz düşüktür. Kendinizi dağılmış hissedersiniz. Harekete geçmekte güçlük çekersiniz. Mümkünse kendinizi geri çekin ve şimdi çok fazla şey yapmayın. Ve bugün yeni biriyle tanışırsanız o ilişki konusunda çok dikkatli olun çünkü her şey göründüğü gibi olmayabilir. Görüşmelerin olduğu bir toplantıya katılmanız gerekiyorsa gerçeği öğrenemeyeceğiniz için toplantı olabileceğinden başka bir güne ertelemeyi deneyin.

17 Şubat’ta Merkür’ün Balık burcuna girmesiyle çok fazla konuşmak istemediğinizi hissedebilirsiniz. Merkür Balık burcunda rahat değildir, zararlıdır. Merkür bilgiyi paylaşmak isterken Balık bilgiyi saklamak ister. Hedefleriniz konusunda kafanız karışmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak yaratıcı bir kişiyseniz bu sizin için mükemmel bir zamandır. 

Güneş Balık burcuna girdiğinde aynı zamanda Merkür, Venüs, Neptün ve Kayron’da balık burcunda bulunmaktadır. Hayatınızdaki insanlara şefkat göstermelisiniz. Aynı zamanda bu şefkati kendi kendinizi koruma ile de dengelemelisiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza dikkat etmeden diğer insanlara yardım ederek mağdur duruma düşmemelisiniz.

21 Şubat’ta Merkür hem Satürn’e 60’lık hem de geri giden Ceres’e 150’lik açı yaparken Venüs Neptün’le kavuşacaktır. Venüs Neptün’le kavuştuğunda ruh eşinizi bulmaya hazırsınız gibi hissedebilirsiniz. Aşkta kusursuzluk arayabilirsiniz ancak arayışınızda da yanlış yönlendirilmiş olabilirsiniz. Venüs Neptün’le kavuştuğunda ilişkilere yaklaşımınız konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Her şey göründüğü gibi olmayabilir. Ayrıca diğer birey hakkındaki düşüncenizi yansıtabilir ve önünüzde olan kişinin gerçek halini göremeyebilirsiniz. 

Ayrıca Venüs Neptün’le kavuştuğunda finansal durumlar ve yasal belgeler konusunda da çok dikkatli olmalısınız. Önünüzdeki konuya ait tüm bilgileri bilemeyebilir ve daha sonra görünmeyen masraflar içeren bir sözleşme imzaladığınızı fark edebilirsiniz.

Birkaç saat sonra Merkür’ün Satürn’le 60’lık açı yapması yardımınıza koşabilir. Şimdi söylenenleri dinlemeye hazırsınızdır. Dürüstlük ile aldatmaca arasındaki farkı ayırt edebilirsiniz. Ayrıca sözleşmeleri inceleyebilir ve gizli maliyetleri fark edebilir veya sizden saklanan diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

Merkür geri giden Ceres ile 150’lik açı yaptığında daha da rahatsız olabilirsiniz, çünkü tüm bunların göründüğü gibi olmadığını anlarsınız. İnsanlar sizden bilgi saklamaya çalışıyor olabilirler. Sizi aldığınızdan çok vereceğiniz bir konuma sokmaya çalışıyor olabilirler.

22 Şubat’ta geri giden Ceres Satürn’le 150’lik açı yaptığında sözleşmelerde temkinli olmaya devam etmeniz gerekir. Başlangıçta tüm ayrıntıları gördüğünüzü düşünebilirsiniz. Ancak malumatlara baktıkça her şeyin göründüğü gibi olmadığını öğrenebilirsiniz. Bugün bir söz vermeyin çünkü çok fazla kaybedebilirsiniz.

25 Şubat Merkür Neptün’le kavuşacağından sözleşmeler konusunda çok dikkatli olmanız gereken bir diğer gündür. Bir kez daha önemli bilgiler sizden gizleniyor olabilir. Bir kez daha her şeyi dikkatle okumanız gerekir. Merkür Neptün’le kavuştuğunda diğer insanlar sizi oradaki gerçek duruma değil de kendi görüşleri doğrultusunda cezbetme eğilimi gösterebilirler.

Durumlar özellikle sözleşmelerle ilgili konular 27 Şubat ve 28 Şubat tarihlerinde düzelir.

27 Şubat’ta Venüs Plüto ile 60’lık açı yapacak. Her şeyi daha açık olarak görebileceksiniz. Sözleşmelerin gerçek maliyetini anlayacaksınız. Ayrıca gerçek maliyet rakamlarına ulaşmak için sözleşmelere dahil olabilecek ekstra masrafları da değiştirebileceksiniz.

İlişkiler söz konusu olduğunda bu iyi bir gün. İhtiyaçlarınız konusunu sorgulamak için kendinizi yetkili hissedeceksiniz. Başkalarının karşılık verdiği yüksek derecede karizmaya sahip olabilirsiniz. Ayrıca inandığınız şeyler konusunda tutkulu davranabilir ve diğer insanları sizinle etkileşime girmeleri için cesaretlendirebilirsiniz.

Şubat ayı sona ererken 28 Şubat’ta Merkür Plüto ile 60’lık açı yapacak. Bir kez daha kendinizi yetkili hissedeceksiniz. Söylemeniz gerekenleri söylemeye istekli olabilirsiniz. Ayrıca hedeflerinize çok yoğunlaşırsınız. Nasıl müzakerede bulunacağınızı ve ne zaman gitmeniz gerektiğini bilirsiniz. Bu çok muhteşem bir gün olabilir.

 

Misty Kuseris ©2018

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.