Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MART 2019  

 

Yeni Bir Başlangıç İçin Hazırlanın

 

Mart ayının önemli astrolojik enerjileri:

• Balık burcundaki Merkür 5 Mart 2019'da geri gitmek üzere duracak. 28 Mart 2019'a kadar geri gidecek.

• 6 Mart 2019’da Uranüs Boğa burcuna girecek.

• Balık burcundaki Güneş ve Ay 6 Mart 2019'da Yeniay’ı meydana getirecekler.

• 20 Mart 2019'da Güneş’in Koç burcuna girmesiyle yeni astrolojik yıl başlayacak.

• 20 Mart 2019'da Koç burcundaki Güneş ve Terazi burcundaki Ay ile Dolunay meydana gelecek.

• Balık burcundaki Merkür 20 Mart 2019'da ileri gitmek üzere duracak. Merkür 5 Mart 2019'da geri gitmeye başlamıştı.

 

Misty Kuseris ©2019

 

 

2019 yılının Mart ayı Uranüs'ün Boğa burcuna girmesi ve yedi yıl boyunca bu burçta kalacak olması nedeniyle çok önemli bir ay. Ayrıca Merkür bu ay geri gidiyor olacak. Bununla birlikte, 60’lık açı yapan Venüs’ten, ve Jüpiter’e yapacağı 150’lik açı hariç sadece olumlu açılar yapacak olan Mars’tan birçok yardım alacak.

Bu ay 1 Mart’ta Venüs’ün Kova burcuna girmesiyle başlayacak. Venüs genellikle arzu ve ilişkilerin gezgeni olarak kabul edilir. Kova burcunda en önemli ilişkiler arkadaş ve tanıdıklarla olanlardır. Yakın akrabalarınız dışındaki insanlarla anlaşmanın bir yolunu bulmaya çalışırsınız. Ayrıca gerek gönüllü faaliyetler gerekse diğer girişimler kanalıyla olsun topluma katkıda bulunacak bir şeyler yapmak istersiniz.

Etrafınızı arkadaşlarınızla çevrelemek istemenize rağmen insanlardan uzak durmaya da çalışırsınız. Çok samimi olmak istemezsiniz. Özgürlüğünüzü korumak için mesafeli davranırsınız. Ayrıca haklarınızdan vazgeçmek istemezsiniz, çünkü onlar sizin kimliğinizin temelidir. Haklarınızdan vazgeçmek istemediğiniz takdirde savunmaya geçecek ve başkalarının bunu sizden almasına izin vermeyeceksiniz.

2 Mart’ta Venüs Kayron’la 60’lık açı yaptığında geçmişte yaşadığınız herhangi bir üzüntüyü unutmak istersiniz. Çünkü hayatınıza devam edebilmek için bırakmanın ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.

5 Mart’ta Balık burcundaki Merkür geri gitmeye başlayacak ve 28 Mart’a kadar da geri gidecek. Merkür Balık'ta geri giderken manevi meselelerin yaşamınızı nasıl etkilediğini anlamaya çalışırsınız. Gerçeği gerçekliğin ötesinde görmek istersiniz. Bazen bu sizin lehinize çalışabilir. Çünkü diğer insanların sahip çıktığı yanılsamaları değil, gerçekte ne olduğunu görürsünüz. Ancak diğer zamanlarda orada ne olduğunu değil, sadece görmek istediğinizi görebilirsiniz. Olaylara hangi şekilde baktığınızı bilemeyeceğinizden Merkür ileri gidene kadar önemli taahhütlerde bulunmayı erteleyebilirsiniz. Bunun yerine bu geri gitme zamanını özlemlerinizi ve bunlara ulaşmanın olası yollarını listelemek için kullanabilirsiniz.

6 Mart’ta Uranüs Boğa burcuna girecek ve sonraki gün Yeniay meydana gelecek. Uranüs Boğa burcuna girdiğinde 84 yıllık döngüsü içindeki yaklaşık yedi yıllık Boğa burcu sürecine başlayacak. Uranüs 7 Temmuz 2025 yılına kadar Boğa burcunda kalacak.

Teknik olarak bu süreçte Uranüs ilk defa Boğa burcuna şimdi girmedi. İlk kez 15 Mayıs 2018’de girdi. Fakat sadece 2˚33’ ilerledikten sonra 7 Ağustos 2018’de geri gitmeye başladı. 6 Kasım 2018’de tekrar Koç burcuna döndü ve 6 Ocak 2019’da Koç burcunda ileri gitmeye başladı.

Uranüs gibi dış gezegenlerin yeni bir burca girdikten sonra birkaç ay ilerleyip sonra tekrar önceki burca geri dönerek birkaç ay da bu burçta ilerlemesi nadir değildir. Bu evrenin, ya küresel yapının ve kişisel hayatınızın parçası olan önceki paradigma kaymalarını sağlamlaştırmasıdır, ya da önceki yedi yıl boyunca meydana gelen sorunları düzeltmenin bir yoludur.

Uranüs burç değiştirip yedi yıl boyunca bu yeni burçta kaldığında eski düzende birçok aksamalar görülür. Uranüs'ün enerjisi hem kişisel hem de küresel düzeyde değişiklikler yapmaktır. Böylece yeni bir düzen başlayabilir. Uranüs'ün içinde bulunduğu burç ile belirtilen konular değişiklik alanlarını gösterir. Uranüs Koç'tayken daha fazla bireysellik kazanma yollarına odaklanan değişiklikler söz konusuydu. Mesela kadınlar için artan politik ve ekonomik güç, Arap baharında olduğu gibi zulme karşı isyanlar, eşcinsel evlilik (aynı zamanda eşit evlilik de denir) ve LGBTQ gibi çeşitlilik konusunda daha fazla açıklık çağrısı. Ayrıca hayatınızı etkileyen teknolojik değişiklikler gördünüz. Birden elinize bir bilgisayar geçti. Bununla insanlarla iletişim kurabilir, bilgi paylaşabilir, çeşitli medya raporları okuyabilir, sağlığınızı iyileştirmek için uygulamalar kullanabilir veya oyun oynayabilir oldunuz.

Ancak Uranüs'ün başka bir tarafı da var. Değişiklik istemeyen insanların veya hükümet liderlerinin değişiklikleri önlemek için bir araya geldikleri bir olay: Arap Bahar’ı ile birlikte diğer ülkelere göç eden çok sayıda yayılma, savaşın artmasına yol açtı. Bireyler dini veya kişisel inançlarının saldırı altında olduğunu hissetmeye başladı ve çeşitli ulusların nüfusu içinde siyasal kutuplaşma meydana geldi.

Şimdi Uranüs Boğa burcunda olduğuna göre meydana gelen herhangi bir değişiklik veya bozulma etik, değer sistemleri ve finansal meselelerle ilgili olacaktır.

Etik ve değer sistemlerinizi etkiledikleri için değişiklikler ölçülmesi en güç olanıdır. Eski değer sistemlerinizi sorgulamanıza neden olacak durumlar ortaya çıkabilir. Veya aniden değer sistemlerinizi sorgulayan başka bakış açılarıyla karşılaşabilirsiniz. Etik uygulamalar özellikle bilimsel araştırma ve teknoloji alanlarında irdelenecektir.

Bilimsel araştırmalarda ahlak kurallarının incelendiği en geniş alanlardan biri genetik araştırmalar olacaktır. Bu genetik araştırma bireylerin sağlığını iyileştirme veya belirli hastalıklara yatkınlığı kaldırma umuduyla gen modifikasyonları yapılıp yapılmayacağı sorusunu getirebilir. Genetik araştırmalarda bir diğer alan, gıda ürünlerinde GDO kullanımı ile bazı gıdaların hastalıkları önlemesi için içeriğinde yüksek düzeyde kullanılan genetiği değiştirilmiş besinler konusunda tartışmalar olabilir.

Etik meselesi yaşam şartlarınızı iyileştirirken aynı zamanda mahremiyet seviyenizi düşüren teknolojinin kullanımıdır. Bu teknolojik değişikliklerin bir kısmı, bilgisayarınıza bağlı akıllı kapı zillerinde bulunabilir ve kapınızda kim olduğuna dair bilgi verebilir. Veya sizi bilgilendirmesi için kullandığınız çeşitli aygıtlar olacaktır. Ancak artan pazarlama amaçları söz konusu olduğundan kullanımlarınızı izleyin. Bu özellikle algoritmaları kullanan bazı şirketler ve programcılar için geçerlidir.

Finansmanınıza gelince zaten değişikliklerin başladığını ve Uranüs'ün Boğa’da olduğu dönemde daha belirgin hale geldiğini gördünüz. Bazı hükümetler diğerlerini dışarıda bırakan duvarları ve kurumları geri getirmek isterken, finansal piyasa küresel varlığını arttırmaya devam edecektir. Bu finansal kurumlardan parayı daha hızlı geçiren ve daha yüksek şifreleme sağlayan teknolojiye daha fazla önem verileceği anlamına gelir. En büyük vurgu ise blok zinciri teknolojisine yapılabilir. Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kullanımda artacağını duymuş olsanız da finans endüstrisi Bitcoin ve diğer kripto para birimleri transferinde kullanılan teknolojiye daha fazla ilgi duyuyor: Blok zinciri teknolojisi. Blok zinciri silinemeyen veya kaybedilmeyen dijital verileri paylaşmanın bir yoludur. Ek olarak gizliliği koruyabilen daha güvenli bir sistem olduğuna inanılmaktadır.

Daha kişisel bir düzeyde ise para transferi bankacılık endüstrisi için çok önemli olduğundan bankanızdan doğrudan ticari hesaplara para transfer eden teknolojilerin kullanımının arttığını göreceksiniz. Nihayetinde nakit ve çek kullanımı sınırlı olacaktır. Bazı kişiler muhtemel nakit ve çek kayıplarını beyan edebilir ancak bu herkes için doğru değildir. Fonlarını teknoloji ile transfer ederken satın alımlarının izlendiğini tespit etmeleri bazı gizlilik savunucularını sinirlendirebilir. Belirli bir mağazadan kupon kazandığınıza dair mail aldığınızda veya online bir site size belirli ürünler veya servisler önerdiğinde bu izlemenin gerçekleştiğini görürsünüz.

Göreceğiniz bir değişim alanı da göçmenlik konusundadır. Göçmenler nüfus dinamiklerini değiştirirler. Bir ülke halkının bu değişiklikleri kabul edip etmemesi, diğer milletlerden bireylerin çeşitli sınırlara girmesine izin vermek veya vermemek için hangi kuralların ve düzenlemelerin uygulanacağını belirleyecektir. Bunun sizi kişisel düzeyde nasıl etkilediğine bağlı. Çalışanları göçmen nüfusuna dayanan şirketler için, çoğu Amerikalının istememesi halinde bu bir problem yaratabilir. Veya farklı bir arka plandan bakıldığında ise daha fazla insanla tanışmayı kaçırdığınızı hissedebilirsiniz. Farklı bir kültürden otantik yemekler sunan yerel bir restorana sahip olmak oldukça kolay olabilir.

Boğa'daki Uranüs'ün olumsuz tarafı diğer insanların, özellikle de farklı kültürlerden insanların, değer sistemlerinizi desteklememesi korkusudur. Onların değerleri sizin tarafınızdan anlaşılamayacak kadar farklı olabilir. Bu korkuları bastırmak için farklı bakış açılarına sahip insanların yakınlarınızın sınırlarına girmelerini engellemeye çalışabilirsiniz.

Böylece önümüzdeki yedi yıl boyunca Uranüs Boğa burcunda olduğu için kendi değer sisteminizin değişen bir dünyada hala geçerli olup olmadığını göreceksiniz. Teknoloji günlük olarak daha önemli hale geldikçe yaşamdaki ve doğadaki küçük şeylerin tadını çıkarmak için bu teknolojiyle ne zaman bağlantı kurabileceğinizi bilmek daha da önemli hale gelir. Son olarak finansal fonların transferinin elektronik yollarla yapılmasını daha kolay bulabilirsiniz. Ancak paralarınızı nerelere harcadığınızı takip etmenin ve nakit para ile işlemin öyle çok kötü bir şey olmadığına karar verebilirsiniz.

Uranüs'ün Boğa’ya girmesinden sadece birkaç saat sonra Yeniay meydana gelecek. Balık burcundaki Güneş ve Ay'la gerçekleşen Yeniay Neptün ile de kavuşacak. Şimdi hayatınızın yönü konusunda kafanız karışabilir. Anlayamadığınız çok fazla bilgi sunuluyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Tam açı olmasa da bu süre zarfında Satürn, Plüto ve Güney Ay Düğümü de birbirleriyle kavuşacaklar. Hedeflerinize ulaşma gücü konusunda nasıl bir temel oluşturduğunuzu anlamak için geçmişe geri dönmeniz gerekebilir. Bu hızlı değişikliklerin yapılacağı bir zaman değildir. Yavaş hareket etmelisiniz. Çünkü geçmişin geleceğinizi nasıl etkilediğini anlamanız gerekir.

10 Mart’ta Mars Neptün’le 60’lık açı oluşturduğunda çok fazla bir şey yapmak istemezsiniz. Arkanıza yaslanıp rahatlamayı ve belki de meditasyon yapmayı tercih edebilirsiniz. Boğa’daki Mars ile bugün dünyaya kendinizi gösterme ve yaşamınızdaki uyumu bulmanız için iyi bir gündür. Belki doğada vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bugün çalışmanız gerekiyorsa sorunları çözmek için yaratıcı yaklaşımlar kullanarak işleri daha kolay halledebilirsiniz.

11 Mart’ta Venüs Ceres’le 60’lık açı oluşturduğunda yapmak istedikleriniz ile gereksinimlerinizden ödün verme konusunu dengeleyebileceğinizi görürsünüz. Özellikle Venüs Kova burcunda olduğu için hayatınızda yeni fikirlere yer vermek istersiniz. Ceres Yay burcunda olduğu için yeni şeyler denemeye hazırsınızdır. Başkalarının düşündükleri ile sınırlı kalmazsınız. Hayatınıza daha fazla ödül getirecek riskleri alabilirsiniz.

Evde kalmaya karar verirseniz bulunduğunuz yeri gözden geçirebilir ve artık önemli olmayan şeyleri temizleyebilirsiniz. Bu her zaman istediğiniz o kutsal alanı yaratmak için harika bir zamandır. Veya evinizde kutsal bir yer varsa orayı temizlemek için zaman ayırabilirsiniz. Böylece o alandaki negatif enerjileri arındırmış olursunuz.

14 Mart’ta Mars Satürn'e üçgen açı yaptığında daha enerjik olursunuz. Önemli olan herhangi bir işe odaklanabilirsiniz. Yeni projelere başlamak için deneyimden edindiğiniz bilgileri nasıl kullanacağınızı bilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için yeteneklerinize güvenirsiniz.

15 Mart’ta geri giden Merkür Jüpiter’le kare açı yapacak. Bu açı serinin ikinci açısı. İlk açı 22 Şubat’ta Merkür ileri giderken meydana gelmişti. Son olarak ise 11 Nisan’da Merkür ileri ve Jüpiter geri giderken oluşacak.

22 Şubat'ta başarabilecekleriniz konusunda iyimser olabilirsiniz. Ancak temkinli olmanız gerekir. Uzun vadeli hedeflerinizi düşündüğünüzde ayrıntılara dikkat etmeniz önemlidir. Geçmişte kaçırdığınız tüm detaylar şimdi ortaya çıkmaya başlayacaktır. Hala tüm gerçekleri bilemeseniz de uzun vadeli kararlar vermenize yardımcı olacak daha fazla bilgiye sahip olacaksınız.

16 Mart’ta Merkür’ün Plüto ile yaptığı başka bir üçlü açı serisinin ikincisi oluşacak. Bu açı ilk olarak 23 Şubat’ta Merkür ileri giderken meydana gelmişti. Son kez ise 10 Nisan’da Merkür ileri giderken tekrar meydana gelecek.

Merkür'ün geri giderken Plüto’yla 60’lık açı yapmasıyla araştırmanın önemini anlarsınız. Hala tüm gerçek bilgilere sahip olmadığınızı düşünür ve bu gerçekleri elde etmeye çalışırsınız. Tıpkı Şubat ayında yaptığınız gibi öğrendiğiniz bilgilerin kaydını tutmaya çalışırsanız Nisan ayında nihai kararınızı verirken bu bilgileri kullanabilirsiniz.

20 Mart’ta Güneş Koç burcuna girmeden önce Dolunay meydana geldiğinde Mars Plüto’yla üçgen ve geri giden Merkür Satürn’le 60’lık açı yapacaktır.

Bugün birçok projeye odaklanabilirsiniz. Hayatınızda ne önemli ise onunla ilerleme enerjisine sahipsiniz. Başkalarının söyledikleri sizi endişelendirmez. Ne istediğinizi ve hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı bilirsiniz. Çok fazla odaklanmanız neticesinde bazı önemli detayları kaçırabilir veya başkalarını dinlemeyebilirsiniz. Ancak bu onlar sizin başarılı olmanız için gereken bilgilere sahip olabilirler.

Geri giden Merkür Satürn’le 60’lık açı yaptığında, bu açı serisinin ikinci açısı meydana gelmiş olacak. İlk açı 19 Şubat’ta Dolunaydan hemen sonra ve Merkür ileri giderken meydana gelmişti. Bu açı son olarak 7 Nisan’da Merkür ileriyken tekrar oluşacak.

Birçok insan planlarını sizinle görüşmek isteyebilir. Ayrıca siz de planlarınızı başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz. Ancak bu planları mümkün olduğunca gerçekçi yapmalısınız. Merkür Balık'ta ve geri giderken gerçekte sağlam bir temeli olmayan bazı şeyleri elde etmeye çalışabilirsiniz. Bugün sakin hareket etmeli ve Nisan ayında son kez bu açının gerçekleşmesine kadar harekete geçmemelisiniz.

Güneş Koç burcuna girdiğinde Bahar Ekinoksu Kuzey Yarımküre ‘de meydana gelecek ve yeni bir astrolojik yıl başlayacak. Kayron 18 Şubat 2019'da Koç burcuna girdi ve hala ilk derecelerde ilerlemektedir. Güneş Koç'a girdiğinde Kayron’la kavuşacak. Bu kavuşum olduğunda göz ardı ettiğiniz eski sorunlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca kendi kendinizi engelleyen davranışlarınıza bakabilirsiniz. Kendinizi engelleyen davranışlar aslında yardımdan çok daha fazla yaralanmanıza neden olan eylemlerdir. Bunlar çocukluğunuzdaki korkulara ya da artık yetişkin olduğunuz için geçerli olmayan eylemlere dayanmaktadır. Sizi mağlup eden davranışları değerlendirin ve bırakın. Bu haritada Satürn, Plüto ve Güney Ay Düğümü Oğlak burcunda kavuştuğundan geçmiş deneyimleriniz gelecekteki gelişiminiz için bir temel oluşturacaktır.

Ayrıca bu haritada geri giden Merkür Neptün’le kavuşuma doğru gitmektedir. Mars da Jüpiter’le 150’lik açı yapacak. Şimdi durumlar göründüğü gibi değil. Aslında temeli olmayan bilgiler duyabilirsiniz. Harekete geçmeden önce duyduğunuz tüm bilgileri kontrol etmeniz çok önemlidir.

Güneş Koç burcuna girdikten birkaç saat sonra Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay Güneş Koç’ta ve Ay Terazi’deyken meydana geldiğinden sizin için önemli olanın peşinden gitmekle diğer insanlara şefkat göstermek arasında bir denge kurmanız gerektiğine işaret ederken geri giden Merkür/Neptün kavuşumu aslında ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmadığınızı gösterir.

Dolunay zamanında artık sizin için önemli olmayan durumlardan veya duygulardan kurtulmak istersiniz. Bu durumda özellikle ilişkilerde geçmiş korku ve acıları bırakmanın zamanı geldi demektir. Eski ilişkileri onarmak için yeni yollar bulabilirsiniz. Eski sorunların çözümlerini tartışmak için birilerine ulaşmak gerektiğini düşünüyorsanız bugün iyi bir gün.

21 Mart'ta uzun vadeli hedeflerinizi anlamak önemlidir. Çünkü Venüs Jüpiter'le 60’lık açı ve günün ilerleyen saatlerinde Mars Jüpiter'le 150’lik açı yapacaktır.

Venüs Jüpiter’le 60’lık açı yaptığında gelecek beklentileriniz için heyecanlanırsınız. İstediğiniz her şeyi başarabilecekmiş gibi hissedersiniz. Ayrıca diğer insanlardan destek alacağınızı da bilirsiniz. Normalde bu geçmişte yaptıklarınızın için iyi bir şans ya da ödül günüdür.

Ancak Mars Jüpiter’le gün içinde 150’lik açı yaptığında dikkatli olmalısınız. Tüm gerçekleri anlamadan konuların içine çok hızlı bir şekilde girmiş olabilirsiniz. Başkalarını dinlemek istemeyen biri olarak görülebilirsiniz. Herhangi bir proje için zaman ayırarak ve yavaş hareket ederek hata yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Merkür ve Neptün’ün oluşturduğu bu üçlü açı serisinde ikinci kavuşumu 24 Mart’ta meydana gelecek. Şimdi Merkür geri gitmektedir. 19 Şubat’ta bu açının ilk kez oluşumunda Merkür ileri gitmekteydi. 2 Nisan’da bu açı son kez meydana geldiğinde Merkür yine ileri gidiyor olacak.

Diğer insanlarla iletişiminizde dikkatli olmaya devam edin. Unutmayın ki, gönlünüzden geçen en iyi şeylere sahip olamayabilirsiniz. 19 Şubat’ta sıkıntı yaşadıysanız şimdi bazı çözümler bulabilirsiniz. Veya aynı sorunların tekrardan gündeme geldiğini görebilirsiniz.

Üzerinde düşünüp taşınmanız ve gelecekteki hedeflerinize aksettirmeniz daha iyi olur. Şu anda herhangi bir adım atmak istemeyebilirsiniz. Sadece hayallerinizin gerçekçi olup olmadığını veya biraz daha düşünmeye ihtiyacınızın olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

26 Mart’ta Venüs Balık burcuna girdiğinde kendinizi çok keyifli hissedebilirsiniz. Dünyadaki herkese yardım etmek istediğinizi düşünebilirsiniz. Doğru şeyler yapmayı önemsersiniz ve ayrıca rahatlamak için iyi bir gündür. Bir süredir görmediğiniz eski arkadaşlarınızla bile karşılaşabilirsiniz.

27 Mart’ta Venüs Uranüs’le 60’lık açı yapacak ve 28 Mart’ta Merkür ileri gitmek üzere durağanlaşacak. Yavaş hareket etmeli ve çok fazla risk almamalısınız. Venüs Balık burcundayken ruhsal ihtiyaçlarınıza dikkat etmelisiniz. Ayrıca yeni fikirlere açık olursunuz. Düşünmeye zaman ayırdığınız takdirde bazı yeni fikirleri yakalayabilirsiniz.

Bir süredir görmediğiniz eski bir arkadaşınızla karşılaşabilirsiniz ve bazı eski sorunları çözme fırsatınız olabilir. Veya karşılaşmanızdan zevk alabilir ve iyi vakit geçirebilirsiniz.

28 Mart’ta Merkür ileri gitmek üzere duracak. Ancak Merkür’ün Şubat ve Nisan ayları arasında yaptığı dört üçlü açı serisi ile bu geriye dönük dönem 11 Nisan'a kadar devam edecek. Bu yüzden bilgileri incelemeye devam edin ve mümkün olduğu kadar gerçekleri görmeye çalışın. Yaşamınızdaki gerçekleri ve yanılsamaları ayırt etmeye çalışın. Gelecek ay gözden geçirebilmeniz için fikirlerinizi yazmaya devam edin.

Mart ayı sona ererken 31 Mart’ta Mars’ın İkizler burcuna girmesiyle hayatın içine dalmak istersiniz. Öğrenebileceğiniz çok şey olduğunu düşünerek heyecanlanırsınız. Açık fikirli olursanız yeni fikirler edinebilirsiniz. Arkadaşlarınızla iletişim kurmaya ve sosyal etkinliklerinize zaman ayırabilirsiniz.

Misty Kuseris ©2019

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.