Astrolojİ  Dergİsİ

       

          

ANASAYFA

 

- Giriş-Gezegenler
-
Burçlar
-
Yükselen Burçlar
-
Ay Burçları
-
Evler
- Açılar

 

- Makaleler 
- Astroloji Tarihi
- Mitolojik Astroloji
- Astroloji ve Sağlık
- Gezegen Döngüleri
-
Astronomi

 

Tablolar

 

- Astrolojik Takvim

 - Ay Boşlukta

 

 - Burç Değişimi
 - Enlem ve Boylam
 - Yaz Saati
 - Ay Fazları
 - Gökgünlüğü
 - Sembol Anahtarı  

 

- Astrodoku

- Öyküler,Öğütler
- Rüyalar - Semboller
- Karikatürler
- Çin Burçları
- Doğum Günü Renkleri

 

- 4 Element Testi

 

- Astroloji Siteleri
- Kitaplık
- Barış İlhan Yayınevi

 

- Haberler
- Araştırma
  

   Seminer-Eğitim

 

Foto Galeri

 

Okuyucu Mektupları

 

 

BARIŞ İLHAN

kişisel sitesi

 

NCGR-TURKEY

TAROT DERGİSİ

 

Astroloji Dergisi

sitemiz kesintisiz

17 yıldır yayında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAYIS 2019  

Kişisel Bir Değerlendirme Yapın

Mayıs ayının önemli astrolojik enerjileri:  

- 4 Mayıs’ta Güneş ve Ay Boğa burcundayken Yeniay meydana gelecek.

- 18 Mayıs’ta Boğa burcundaki Güneş ve Akrep burcundaki Ay ile Dolunay meydana gelecek. 

 

Misty Kuseris ©2019

 

 

 

2019 yılının Mayıs ayına ilk bakıldığında pek bir şey olmayacak gibi görünüyor. Bu ayın iki büyük astrolojik enerjisi sadece 4 Mayıs'taki Yeniay ve 18 Mayıs'taki Dolunay gibi görünüyor. Fakat bu ay kişisel düzeyde yüzeyin altında meydana gelen çok şey var. Bunların sebepleri ise Jüpiter’in 23º Yay burcundayken, Satürn’ün 20º Oğlak burcundayken ve Pluto’nun Oğlak burcunun 23º’sindeyken geri gitmeye başlamalarıdır. Ayrıca Yengeç ve Oğlak burcundaki Ay Düğümü Ekseni de 20º'de. Merkür, Venüs ve Mars gibi hızlı hareket eden gezegenlerden biri 20º'ye yaklaştığı zaman, üç yavaş hareket eden gezegenin enerjisini ve hatta Ay Düğümü Eksenini de tetikleyeceği anlamına gelir. Bu nedenle bu ay uzun vadeli hedefleri değerlendirmek isteyeceğiniz bir aydır. Ancak bu hedeflerin nasıl uygulanacağını ve finansal ve manevi ihtiyaçlarınızı destekleyip desteklemeyeceklerini belirlemeniz gerekir. Ayrıca geçmiş deneyimlerinizin hayatınızda ilerlemenize yardımcı olup olmadıklarını veya eylemlerinizi engelleyip engellediklerini de değerlendirmeniz gerekir.

 

Bu ayın başladığı 1 Mayıs’ta Koç burcundaki Merkür Ay Düğümleri Eksenine ve geri giden Satürn’le kare açı yapacak. İkizler burcundaki Mars da geri giden Satürn’le 150˚’lik açı yapacak. Merkür Ay Düğümleri eksenine kare açı yaparken gelecekle ilgili plan ve projelerinizi belirlemek için geçmiş deneyimlerinizi dikkate almak önemlidir. Ayrıca geçmiş korkularınızın yaşamınızda ilerlemenizi etkilemesine izin vermemelisiniz. Şimdi geçmişten gelen korkuları bırakma ve gelecekteki hedefleriniz için önemli olan şeyleri saptama zamandır.

 

Merkür geri giden Satürn’le kare açı yapmak üzere ilerlerken işleri daha ciddiye almaya başlayabilirsiniz. Her şeyi anlamak isteyebilirsiniz. Ancak geçmiş eylemlerinizi eleştirmemeniz de önemlidir. Unutmayın ki o zaman elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmış olabilirsiniz.

 

Mars geri giden Satürn’le 150’lik açı yapmak üzere ilerlerken kendinizi biraz sinirli hissedebilirsiniz. Bunu hissetmeniz geçmişinizi anlamış olmanızdan ve eski olumsuz korkularınızın bir kısmını bırakmanızdan kaynaklanmış olabilir. Ama şimdi kendinizi çıkmaza girmiş gibi hissedebilirsiniz. Bunun nedeni yapılacak en iyi hareketi hala belirlemediğiniz için olabilir. Önemli olan yavaş hareket etmek ve şu anda kendinizi bir karar vermek zorunluluğundaymış gibi hissetmemektir.

 

Daha da önemlisi Merkür ve Mars'ın şu anda birbirlerini karşılıklı ağırlamalarıdır. Karşılıklı ağırlama birbirlerinin yönettiği burçlarda bulunan iki gezegen arasında gerçekleşir. Merkür Koç burcunda yani Mars’ın yönettiği burçta ve Mars İkizler ’de Merkür'ün yönettiği burçtayken karşılıklı ağırlama meydana gelir. Bu, yapmanız gereken eylemlerinizi kararlarınızın nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olur.

 

2 Mayıs’ta Merkür geri giden Pluto ile kare açı ve birkaç saat sonra da geri giden Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Merkür geri giden Pluto ile kare açı yaptığında kendinizi eleştirmemek zordur. Yine de bu kare açıdan hissettiğiniz gerilim aslında endişelerinizin ardındaki daha derin düşünceleri analiz etmenize yardımcı olabilir. İhtiyaçlarınızı şu anda başkalarıyla paylaşamayabilirsiniz, ancak bu sorun değil. Aslında şimdi dinlemek için iyi bir zamandır.

 

Merkür geri giden Jüpiter’le üçgen açı yaptığında fikirleriniz hakkında daha emin olabilirsiniz. Başkalarını dinlemek için zaman ayırdığınız için artık düşüncelerinizi rahatça ifade edebilirsiniz. Daha iyi hedefler oluşturabilir ve diğer insanları planlarınıza dahil edebilirsiniz. İlaveten fikirlerinizi desteklemeleri ve size yardımcı olmaları için başkalarını da devreye sokabilirsiniz.

 

4 Mayıs’ta Boğa burcundaki Güneş ve Ay’la Yeniay meydana geldiğinde hayatınızı, değer sistemlerinizi motive edecek bir şekilde yaşayıp yaşamadığınızı belirlemenin önemli olduğunu anlarsınız. Yeniay geri giden Ceres'le 150’lik açı oluşturduğundan yaşamınızın işbirliğine ihtiyaç duyduğunuz alanlarını yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu işbirliklerinin daha fazla başarı elde etmenize yardımcı olduğuna karar verebilirsiniz. Veya bu işbirliklerinin yaşamınızda daha fazla gerginlik yarattığına da karar verebilirsiniz. Verdiğiniz tavizler fazla gerginlik yaratıyorsa bugün bunlarda değişiklik yapmak için harekete geçmeniz gerekebilir.

 

Bu aynı zamanda etrafınızı gözden geçirmek ve çok fazla şey yapıp yapmadığınızı görmek için de iyi bir gün. Evinizi veya ofisinizi temizleyebilir ve artık ihtiyacınız olmayan şeyleri kaldırabilirsiniz. Hatta ihtiyacınız olan duygusal desteği size vermeyen ilişkilerden vazgeçme zamanı geldiğine bile karar verebilirsiniz.

 

5 Mayıs’ta Mars geri giden Pluto ile 150’lik ve geri giden Jüpiter ile karşıt açı yaptığında yavaş hareket etmek ve hayatınızda bazı düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz.

 

Ayrıca Mars Pluto ile 150’lik açı yaptığında kendinizi sinirli hissedebilirsiniz. Hiçbir şeyi açıklığa kavuşturamayabilirsiniz. Bir yöne gitmeye çalışırken suçlanabilirsiniz. Başka bir yöne gitmeye çalışırsınız yine aynı şey olur. Aslında bugün kendi içinizde derinlere inmeniz ve içsel dinamiklerinizin neler olduğunu anlamanız önemlidir. Herhangi bir şey yapmadan önce kuralları bilmeniz gerekir. Ayrıca başkaları yaptığınız eylemden hoşlanmıyorlarsa onların kuralları değiştirmeye çalışabileceklerini de anlamanız gerekir.

 

Mars geri giden Jüpiter ile karşıt açı yaptığında çok hızlı hareket etmek tehlikeli olabilir. Önemli bir şeyi kaçırabilirsiniz. Ayrıca sizi tehlikeye sokabilecek riskleri de almamalısınız. Önemli olan yapmanız gerekenin ne olduğunu anlayana kadar geride durmaktır.

 

6 Mayıs’ta Merkür Boğa burcuna girmeden önce Venüs Ay Düğümü Eksenine kare açı yapacak. Ne kadar değerli olduğunuzu anlarsanız bu kare açı kendiniz hakkında bazı önemli keşifler yapmanıza olanak sağlayabilir. Geçmişinize bakarak hayatınızı sizin için anlamlı bir şekilde yaşayıp yaşamadığınızı görebilirsiniz. Başarınızı engelleyen ve önemini yitiren bazı davranışlarınızı bırakabilirsiniz. Başkalarına ulaşabilirsiniz, onlar da size olumlu bir şekilde yanıt verebilirler ve siz hayatta yapabileceklerinizi görebilirsiniz.

 

Boğa'da Yeniay gerçekleştikten bir kaç gün sonra 6 Mayıs'ta Merkür Boğa burcuna girecek. Artık gerçekten sizin için neyin önemli olduğuna odaklanabilirsiniz. Merkür birkaç gün içinde Uranüs'le kavuştuğunda çevrenizi temizlemek ve artık önemli olmayan şeyleri atmak daha kolay olacaktır.

 

7 Mayıs’ta Venüs geri giden Satürn'le kare açı yaptığında finansmanınıza çok dikkat edin. Bu bütçeniz üzerinde çalışmak ve her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için iyi bir gün. Bu aynı zamanda hareketlerinizi çok fazla eleştirebileceğiniz bir gün. Ancak hareketlerinize eleştirel bir “göz” uygulamak istemenize rağmen yaşamınızdaki önemli şeyleri eleştirmek istemeyebilirsiniz.

 

8 Mayıs’ta Merkür Uranüs'le kavuştuğunda enerji herhangi bir yöne gidebilir. Uranüs beklenmedik şeyleri yönettiğinden ne olabileceğini söylemek zordur. Daha önce çözemediğiniz sorunları çözmenize yardımcı olacak bazı güçlü bilgiler edinebilirsiniz. Ya da düşünmeden bir şey söylemeniz size yardımcı olabileceği gibi başınızı belaya da sokabilir. Veya tüm gerekli bilgileri göz önünde bulundurmadığınız için yetenekleriniz konusunda çok iyimser olabilirsiniz. Bunun anlamı olası sonuçları düşünmeden bir şeyler yapabileceğinizdir.

 

Zihniniz çok hızlı çalıştığı için yaşamın günlük düzenine konsantre olamayabilirsiniz. Bu nedenle bugün herhangi bir yolculuğa çıkmanız gerekiyorsa çok dikkatli olun. Etrafınıza olabildiğince dikkat etmeye çalışın.

 

9 Mayıs’ta Venüs geri giden Jüpiter’le üçgen ve bir saatten kısa bir süre sonra da geri giden Pluto ile kare açı yapacaktır.

Venüs geri giden Jüpiter’le üçgen açı yaptığında kendinizi şanslı hissedersiniz. Yapabilecekleriniz ve başarabilecekleriniz konusunda kendinize güveniniz tamdır. Özellikle finansal riskler almak isteyebilirsiniz. Ama bu konuda dikkatli olmalısınız. Finansal kararlarınızda göz önünde bulundurmadığınız kritik durumlar hakkında çok fazla iyimser düşünebilirsiniz.

 

Ancak Venüs’ün Jüpiter’le olan üçgen açısından sonra geri giden Pluto ile kare açı yapmasından kısa bir süre sonra yaptığınız hataları anlayabilirsiniz. Düzeltilmesi gereken bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Veya belki de bu enerji uzun vadeli veya potansiyel etkiler hakkında düşünmeniz ve dikkatli olmanız sayesinde sizi yavaşlatabilir.

 

12 Mayıs’ta Merkür geri giden Ceres’le 150’lik açı yaparken çevrenize dikkat etmeniz çok önemlidir. Verilen şeyleri almak istemeyebilirsiniz. Hatta işleri halletmek için ödün vermeniz bile gerekebilir.

 

Bugün sözlerinize dikkat edin. Hiçbir şeyi vaat etmeyin veya taahhütte bulunmayın. Biri sizden taahhüt içeren bir şey yapmanızı isterse o kişiye (mümkünse) bunun hakkında düşüneceğinizi ve bir gün sonra geri döneceğinizi söyleyin. Başka seçeneğiniz olmadığı ve bir taahhüt vermeniz gereken bir durumsa işler devam ederken değişiklik yapılabilecek şekilde anlaşmaya çalışın.

 

15 Mayıs yeni bir enerjiyi hissettiğiniz ve aynı zamanda eylemlerinizden ilham aldığınız bir gün olabilir. Bu gün Venüs Boğa burcuna ve Mars Yengeç burcuna girecek, Merkür de Neptün'le 60’lık açı yapacak.

 

Venüs Boğa’da kendi yönettiği burçta olduğundan çok rahattır. Kendinize iyi bakmanın ve davranmanın değerini anlarsınız. Ayrıca güvenlik duygunuzu arttırmak için önümüzdeki birkaç hafta boyunca mali meselelerle ilgilenmeniz gerekebilir.

Merkür Neptün’le 60’lık açı yaptığında hayallerinizi gerçekleştirebileceğinizi hissedersiniz. Bu isteklerinizi not almak için iyi bir gün. Sizin için neyin önemli olduğunu yazın. Bugün aynı zamanda, özellikle bir sanatçıysanız, yaratıcılığınızı ortaya koymak için de iyi bir gün.

 

Mars Yengeç burcunda çok rahat değildir. Mars bu burca girdikten sonra Venüs’le 60’lık açı yapacak. Şimdi bu iki gezegen arasında bir uyum hissedersiniz. Dış dünyadaki meselelere çok fazla enerji harcamaktan ziyade evde kalmak ve ihtiyaçlarınızla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Evinizi daha rahat hale getirmeye ve hatta evinizi temizlemeye bile kalkışabilirsiniz.

 

16 Mayıs'ta Merkür geri giden Satürn'le üçgen açı oluşturduğunda birçok farklı işe odaklanabilirsiniz. Günlük rutininiz önem kazanır. İşleri organize etmek için listeler düzenleyebilir ve bu görevleri tamamlamaya çalışabilirsiniz. Fakat bugün her şeyi çok fazla ciddiye alırsanız eğlenmeye vakit ayıramayabilirsiniz.

 

Dün görevlerinize odaklanabilmiştiniz. Ama bugün yani 17 Mayıs farklı. Merkür geri giden Jüpiter'le 150’lik açı oluşturduğunda aklınız bir projeden diğerine atlayabilir. Konsantre olmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu enerjiyi avantajınıza kullanmalısınız. Bugün aklınıza gelen tüm düşünceleri yazarsanız, bir başka gün listeye baktığınızda neyin önemli olduğunu ve gerçekten iyi fikirler bulduğunuzu görebilirsiniz.

 

18 Mayıs'ta Dolunay gerçekleşmeden önce Merkür geri giden Pluto ile üçgen açı yapacak ve Venüs ise Uranüs’le Boğa burcunda kavuşacak. Bu enerji aynı zamanda dolunay döneminde de hissedilecek.

Merkür geri giden Pluto ile üçgen açı oluşturduğunda işlerin yapılması çok önemlidir. Konsantre olabilirsiniz. Ayrıca bazı problemleri özellikle de eski problemleri çözmek için bilinçaltınıza inebilirsiniz. Kendinizi çok ciddiye alabilirsiniz ve kendiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşabileceğinizi de düşünürsünüz.

 

Venüs Uranüs’le kavuştuğunda yeni fikirlere açık olursunuz. Başkalarının söylediklerine kulak verebilirsiniz. Durumlara farklı bir perspektiften bakabilirsiniz. Hatta ruh eşi gibi görünen heyecan verici bir insanla tanışabilirsiniz. Fakat dikkatli olmalısınız çünkü sadece bir kaç gün sonra o kişiden bıktığınızı ve onun benzersiz biri olmadığını görebilirsiniz. 

Ayrıca bugün maddi konularda çok dikkatli olun. Dürtü ile bir şeyler satın alabilir ve daha sonra bundan pişman olabilirsiniz. Bir şey almak istiyorsanız birkaç gün bekleyin ve daha sonra hala onu isteyip istemediğinize karar verin.

 

Dolunay oluştuğunda evinizi temizlemeniz ve artık önemli olmayan şeylerden kurtulmanız çok kolaydır. Güneş Boğa'da ve Ay Akrep'teyken yolunuzda yabancı şeylerin durmasını istemezsiniz. Bu hem aklınızı hem de sahip olduğunuz diğer çöpleri temizlemek için harika bir gündür. Çünkü artık yolunuzda duran hiçbir şeye bağlı kalmak zorunda olmadığınızı anlarsınız.

 

21 Mayıs’ta Güneş ve Merkür İkizler burcuna girdiğinde kendinizi çok enerjik hissedersiniz. Gezegenler Boğa burcundayken evde kalmak ve işlerle ilgilenmek istemiştiniz. Şimdi ise dışarı çıkıp biraz eğlenmek istersiniz. Başkalarıyla sosyal olarak etkileşime geçmeye, konuşmaya, dedikodu yapmaya ve neler olup bittiğini bilmeye ihtiyaç duyarsınız.

 

22 Mayıs’ta Venüs geri giden Ceres ile 150’lik açı yaptıktan birkaç dakika sonra Mars Uranüs ile 60’lık açı yapacak.

Venüs geri giden Ceres ile 150’lik açı yaptığında evinizi temizlemeniz ve bir şeyleri düzene sokmanız gerektiğini düşünürsünüz. Venüs ilişkilerin tutkulu yönünü ve Ceres ilişkilerin entelektüel yönünü yönettiği için olaylarda kişisel olarak yer alıp almayacağınızı veya daha fazla bilgi edinene kadar geri durup durmayacağınızı bilemeyebilirsiniz.

 

İyi haber şu ki Mars birkaç dakika sonra Uranüs'le kavuştuğunda eski durumlara yeni bir bakış açısıyla bakabileceğinizi görürsünüz. Dikkat edilecek tek şey durumlara dahil olmak için çok acele etmemenizdir. Yeni bilgilerinizi değerlendirmek için zaman ayırmalısınız ve bu avantajları nasıl kullanacağınızı anlamaya çalışmalısınız.

 

23 Mayıs’ta hem Merkür’ün hem de Mars’ın Kayron’la açı yapması bu günün bir şifa günü olduğunu gösteriyor. Kayron’la Mars kare açı yaparken Merkür 60’lık açı yapacak.

Merkür Kayron'la 60’lık açı yaptığında bazı şeyleri anlarsınız ve diğer kişilerin tepkilerine karşı hassaslaşırsınız. Başkalarına zarar verebilecek bir şey söylemek istemezsiniz. Onların iyileşmesine yardımcı olmak için elinizden geleni yapmaya çalışırsınız.

 

Aynı zamanda Mars Kayron'la kare açı yaptığında sizin yapabileceğiniz şeyin birinin zor zamanlar geçirdiği bir durumu kolaylaştırmak olduğunu fark edersiniz. Ancak siz doğrudan yardım etmek isterken geri çekilmeniz ve o kişinin kendi cevaplarını bulmasına izin vermeniz gerekebilir.

 

Mars ve Ceres'in simbiyotik bir ilişkisi vardır. Mars Ceres'in kızı Persephone'u kaçıran Hades'i temsil eder. 27 Mayıs'ta Mars ve geri giden Ceres arasında 150’lik açı oluştuğunda hayatta ele geçirmek istedikleriniz ile uzlaşma yoluyla almanız gerekenler arasında bir çekişme hissedebilirsiniz. İstediğiniz şeye her zaman sahip olamayacağınızı öğrenmek önemlidir. Aynı zamanda güçlü yanlarınızı nasıl kullanacağınızı ve başkalarının güçlü yanlarını anladığınızda, birlikte çalışarak ve uzlaşarak hedeflerinize ulaşmanın bir yolunu bulabileceğinizi de görmek önemlidir. Yani bugün kendi gücünüzü ve bu gücü nasıl kullanılacağınızı bilmekle ilgilidir.

 

29 Mayıs'ta çok dikkatli olun, çünkü Merkür Neptün’le kare açı oluşturduğunda her şey göründüğü gibi değildir. İnsanlar doğrudan size yalan söylemiyor olabilir. Ancak doğru seçimi yapmayı zorlaştıran önemli bilgileri saklıyor olabilirler. Başkalarının söylediği hiçbir şeyi gerçekmiş gibi dikkate almayın. Bilgiyi sorgulayın. Gerçekleri araştırın. Herhangi bir büyük sözleşmeyi imzalamayın.

 

30 Mayıs'ta Merkür geri giden Satürn'le 150’lik ve geri giden Jüpiter'le karşıt açı yapacak. Bu arada Merkür’ün bu iki açısı arasında Venüs Neptün’le 60’lık açı yapacak.

 

Merkür yöneticisi olduğu burçlardan biri olan İkizler burcundayken mümkün olduğunca çok bilgi almak istersiniz. Tüm detayları öğrenmeye çalışmakla fazla zaman harcamak istemezsiniz sadece ilginç noktaları bilmek istersiniz. Bununla birlikte Merkür geri giden Satürn’le açı yaptığında bilginin gerçekliği ve ne anlama geldiği ile yüzleşmek zorunda kalırsınız. Spesifik olarak Merkür geri giden Satürn'le 150’lik açı yaptığında aldığınız bilgiler doğrultusunda yaşamınızda ayarlamalar yapmanız gerekir.

 

Venüs'ün Neptün'le 60’lık açı yapması ile aldığınız bilgilerden ilham alabilirsiniz. Bu bilgilerin size fayda sağladığını ve değerli olduklarını görebilirsiniz.

Bugün ilgilendiğiniz insanlarla vakit geçirmek için iyi bir gün. Ve hayata sanatsal bir yaklaşım getirebilirsiniz. Bir sanatçıysanız eğer harika bir şey yaratmak için ilham alabilirsiniz.

 

Merkür Jüpiter’le karşıt açı yaptığında elde ettiğiniz ilham için heyecanlanabilirsiniz. Daha yüksek bir ideal bulduğunuzu hissedebilirsiniz. Önemli olan herhangi eylem yapmadan önce aldığınız bilgiler üzerinde enine boyuna düşünmektir.

Mayıs ayı sona ererken 31 Mayıs’ta Merkür geri giden Pluto ile 150’lik açı yaptığında Venüs de geri giden Satürn ile üçgen açı yapacak.

 

Venüs geri giden Satürn’le üçgen açı oluşturduğunda bu olumlu bir açı olabilir. Ancak Merkür'ün geri giden Pluto ile 150’lik açı yapması bazı zorluklara neden olabilir. Venüs geri giden Satürn'le üçgen açı oluşturduğunda hayatınızın kontrolünü ele geçirebilirsiniz. Sevildiğinizde kendinizi iyi hissedersiniz. Diğer insanların sizi desteklediklerini görürsünüz. Bir şeyleri başarabileceğinizi düşünürsünüz.

 

Merkür geri giden Pluto ile 150’lik açı yaptığında başka bir kişiyle bir çeşit güç mücadelesine girdiğinizi hissedebilirsiniz. Bu kişi sizin işlerinizi yoluna sokmaya çalışıyormuş gibi davranabilir. Ancak çok dikkatli olmalısınız.

 

Venüs'ün daha önce geri giden Satürn'le üçgen açı yapması ile neye ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz. Gün boyunca bu netliği korursanız başkaları tarafından manipüle edilemeyeceğinizi göreceksiniz.

 

Bu ayın anahtarı uzun vadeli hedefleri göz önünde bulundurmak istediğinizi ve manevi ve finansal ihtiyaçlarınız arasındaki dengeyi bulmak istediğinizi ve böylece yaşamınızla birlikte ilerleyebilmek istediğinizi hatırlamaktır.

Misty Kuseris ©2019

http://mistykuceris.com/ 

Çeviren: Belgin Avunduk

 

 

HAFTALIK BİLGİ KÖŞESİ

12. Evdeki Gezegenler:

 

GÜNEŞ olumlu yönüyle içsel sıcaklığın ve canlılığın, içsel kaynaklarından emin olmanın ve kendini yeniden canlandırabilmenin

işaretidir.

 

Olumsuz yönüyle, dıştan kendini geri planda tutuyor gibi görünebilir, ama içte hatırı sayılır egotizm, böbürlenme, narsisizm olabilir.

 

Sonuçta özsaygıyı ve haysiyeti tehdit eden dış güçlere karşı egoyu korumaya çalışmak söz konusudur.

 

 

BURÇLAR

 

 

 

 

NCGR TÜRKİYE

www.ncgr-turkey.com

NCGR ve sertifika konusunda
her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca psikolojik astroloji dışında astrolojik bilgi ve makaleleri okuyabilirsiniz

 

 

SOLAR FIRE

TÜRKİYE'DE

 

BUGÜNKÜ AY

© 2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu dergideki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.