Doğum Günü Renkleri

23 Aralık - 1 Ocak  

Kırmızı

2 Ocak - 11 Ocak  

Turuncu

12 Ocak - 24 Ocak   Sarı
25 Ocak - 3 Şubat   Pembe
4 Şubat - 8 Şubat   Mavi
9 Şubat - 18 Şubat   Yeşil
19 Şubat - 28 Şubat   Kahve
1 Mart - 10 Mart   Turkuaz
11 Mart - 20 Mart   Limon

21 Mart

  Siyah
22 Mart - 31 Mart   Erguvan
1 Nisan - 10 Nisan   Lacivert
11 Nisan - 20 Nisan   Gümüş
21 Nisan - 30 Nisan   Beyaz
2 Mayıs - 14 Mayıs   Mavi
15 Mayıs - 24 Mayıs   Altın
25 Mayıs - 3 Haziran   Krem
4 Haziran - 13 Haziran   Gri
14 Haziran - 23 Haziran   Kestane

24 Haziran

  Gri
25 Haziran - 4 Temmuz   Kırmızı
5 Temmuz - 14 Temmuz   Turuncu
15 Temmuz - 25 Temmuz   Sarı
26 Temmuz - 4 Ağustos   Pembe
5 Ağustos - 13 Ağustos   Mavi
14 Ağustos -23 Ağustos   Yeşil
24 Ağustos - 2 Eylül   Kahve
3 Eylül - 12 Eylül   Turkuaz
13 Eylül - 22 Eylül   Limon

23 Eylül

  Zeytin
24 Eylül - 3 Ekim   Erguvan
4 Ekim - 13 Ekim   Lacivert
14 Ekim - 23 Ekim   Gümüş
24 Ekim- 11 Kasım   Beyaz
12 Kasım - 21 Kasım   Altın
22 Kasım - 1 Aralık   Krem
2 Aralık - 11 Aralık   Gri
12 Aralık - 21 Aralık   Kestane

22 Aralık

  ÖrdekYeşili

 

Ördek Yeşili

Çoğunlukla görünüşünüzle ilgilisiniz. Aşk konusunda yüksek standartlara sahipsiniz. Dikkatli düşünür, tam ve kesin çözümler üretirsiniz, aptalca bir hata yapmanız oldukça zordur. Liderlik etmeyi ve önde olmayı seversiniz. Yeni arkadaşlar edinmek sizin için kolaydır.

Yeşil

Yeni insanlarla iyi anlaşırsınız. İnsanlardan uzak duran ve çekingen biri değilsiniz, ancak bazı zamanlarda sözlerinizle başkalarının duygularını yaralayabilirsiniz. Sevgiliniz tarafından fark edilmek ve sevilmek istersiniz, ancak çoğunlukla doğru insanı bekleyen bekar biri olursunuz.

Limon

Sakinsiniz, ancak kolaylıkla psikolojik baskı altına girebilirsiniz. Kıskançlığa çabuk kapılırsınız. Küçük şeyler üzerinde durup şikayet edebilirsiniz. Bir konuya saplanıp kalmazsınız. Başkalarının sizden hoşlanması ve güvenmesi için gereken özelliklere sahipsiniz.

Sarı

Tatlı, sevimli ve saflığa sahip birisiniz. Bir çok kişi tarafından size güvenilir. İlişkiler konusunda güçlü bir liderliğe sahipsiniz. Doğru kararlar verirsiniz ve doğru zamanda doru seçimi yaparsınız. Daima romantik bir birlikteliğin hayalini kurarsınız.

Turuncu

Kendi davranışlarınızın sorumluluğunu üstlenirsiniz ve başkalarına nasıl davranmanız gerektiğini bilirisiniz. Erişmek istediğiniz hedeflere sahipsiniz ve rekabetçisiniz. Arkadaşlık konusunda güveneceğiniz birini bulmakta zorlanırsınız, ancak doğru arkadaşı bulduğunuzda ona sonuna kadar güvenirsiniz.

Kırmızı

Sevimli, cana yakın, ve her zaman sevgi konusunda çok seçicisiniz. Sevilmek  istersiniz. Canlı, neşeli, ancak çabuk sıkılan, ruh hali çabuk değişen biri olabilirsiniz. Sizin istediğiniz şekilde sizi seven hoş, yumuşak insanlarla olmaya eğilimlisiniz. Kolayca konuşabildiğiniz, sizi rahat hissettiren insanlardan hoşlanırsınız.

Kestane

Akıllısınız ve neyin doğru olduğunu bilirsiniz. Bazen başkalarının ne hissettiğini düşünmeden ya da soruna neden olacaksa bile işlerin sizin istediğiniz şekilde gitmesini istersiniz. Ancak aşk konu olduğunda sabırlısınız. Bir kere sizin için doğru insanı yakaladığınızda daha iyisini bulmak için başka bir şey aramazsınız.

Krem

Sportif ve rekabetçisiniz. Kaybetmeyi sevmezsiniz. Güvenilir ve oldukça dışa dönüksünüz. Aşka dikkatli yaklaşırsınız ve kolay aşık olmazsınız. Fakat bir kez buldunuz mu uzun süre uzaklaşmasına izin vermezsiniz.

Pembe

Her konuda en iyisini yapmaya çalışırsınız. Başkalarına yardım etmeyi ve onlarla ilgilenmeyi seversiniz. Ancak kolay memnun olan biri değilsiniz. Olumsuz düşüncelere sahipsiniz ve peri masallarındaki romantik aşkı beklersiniz.

Erguvan

Gizemlisiniz, asla bencil değilsiniz ve her şeye kolaylıkla ilgi gösterirsiniz. Gününüz ruh halinize bağlı olarak üzüntülü ya da sevinçli olabilir. Arkadaşlar arasında popülersiniz, ancak aynı zamanda çabuk unutur ve aptalca davranabilirsiniz. Güvenilir kişilerden hoşlanırsınız.

Lacivert

Çekici ve yaşadığı hayatı seven birisiniz. Her şeye karşı güçlü hisleriniz vardır. Dikkatiniz kolayca dağılabilir ve kolayca endişelenebilirsiniz. Birine kızdığınızda onu affetmeniz çok zor olabilir.

Mavi

Düşük bir özsaygıya sahipsiniz ve oldukça seçicisiniz. Sanatsal yönü olan birisiniz ve kolaylıkla aşık olabilirsiniz, ancak aşkın yanınızdan geçip gitmesine izin verirsiniz. Aşkta kalbinizin değil zihninizin tarafında olusunuz.

Turkuaz

Duygularınız kolaylıkla ve aniden değişir. Kendinizi daima yalnız hissedersiniz. Seyahatten hoşlanırsınız. Doğrucu ve dürüstsünüz, ancak dinlediğiniz herkese kolaylıkla inanırsınız. Aşkı bulmak sizin için zor kaybetmekse kolaydır, bazı zamanlar aşk yüzünden incinirsiniz.

Beyaz

Hayal kurarsınız ve yaşamda hedefleriniz vardır. Çabuk kıskançlığa kapılırsınız, kolay tepki vermezsiniz. Farklı ve değişik birisiniz ve bazı zamanlar diğerleri tarafından da çoğunlukla böyle olduğunuz düşünülür.

Gümüş

Hayalgücü kuvvetli ve utangaç birisiniz, ancak yeni şeyler denemeyi seversiniz. Kendi kendinize meydan okumayı seversiniz. Kolay öğrenirsiniz ve ‘elde edilmesi zor olan’ hoşunuza gider. Aşk hayatınız da normal olarak zorlu ve kafa karıştırıcıdır.

Gri

Aktif ve çekicisiniz. Duygularınızı asla gizleyemezsiniz, içinizdeki her şeyi dışa vurursunuz. Ancak  bencil olabilirsiniz. Farkedilmeyi istersiniz. Size haksız ve eşitliksiz davranılmasından hoşlanmazsınız. Bulunduğunuz yere canlılık ve hoşluk getirirsiniz. Gereken zamanda ne söyleyeceğinizi bilirsiniz ve iyi bir espri anlayışına sahipsiniz.

Siyah

Meydan okuyucu, oldukça cesur ve yüreklisiniz. Ancak hayatınızda değişikliklerden hoşlanmazsınız. Bir kere karar verdiniz mi uzun süre aynı şekilde bunu sürdürürsünüz. Aşk hayatınız da zorlu, meydan okuyucu ve farklıdır.

Kahve

Aktif ve sportif birisiniz. Başkalarının size yakınlaşması zordur. Ancak kolay aşık olursunuz. Bir kez bir şeyi elde edemeyeceğinizi öğrendiğinizde çabuk pes eder ve çabucak bırakırsınız.

Zeytin

Sıcak ve açık kalplisiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle uyumlu görünürsünüz. Sertlik ve şiddetten hiç hoşlanmazsınız. Ahlakça doğru olanı bilirsiniz. İyiliksever ve neşelisiniz. Başkalarına kolay kolay gıpta etmezsiniz.

Altın

Neyin doğru neyin yalnış olduğunu bilirsiniz. Dışadönük ve neşelisiniz. Sizin için aradığınız kişiyi bulmak zordur, ancak bir kere doğru insanı bulduğunuzda uzun süre bir daha tekrar aşık olamazsınız.